Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Danes bo na vzhodu sprva precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Dopoldne se bodo na zahodu pričele pojavljati krajevne padavine, deloma nevihte, ki se bodo čez dan krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 9h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Kdo svinja na počivališčih?


SOSED SOSEDU

| |
28.08.2015      8:05
A A

Kdo svinja na počivališčih?


Stara cesta na Vrhniškem klancu premore nekaj počivališč s klopmi in mizami, kjer si lahko turisti ali zgolj mimoidoči odpočijejo, obedujejo ali zgolj pokramljajo. Vse lepo in prav, kajti temu so tudi namenjena, a kot kaže jih zadnje tedne nekdo izrablja za odlaganje lastnih odpadkov. Vem, dejali boste, da so to turisti. Ne, kajti električnih vrtalnikov, traktorskih gum in starih veder od beleža verjetno tujci ne nosijo s seboj.


Deli:

Kot so nam pojasnili na vrhniški komunali, smeti na počivališčih pobira Cestno podjetje Gorica oziroma izbrani podizvajalec. Včasih so to dejavnost vršili dvakrat tedensko, sedaj pa glede na razpoložljiva sredstva samo še vsakih 10 dni. Pobiranje naj bi podjetje mesečno stalo 4000 evrov. Prizorišče je obiskala tudi komunalna inšpekcija, a kršiteljev ni odkrila. Nas je pa poklical ogorčen krajan Zaplane, ki je dejal, da je slučajno naletel na gospo, ki je odložila smeti. V sveti jezi se je pognal za njo in ji jih stresel na pokrov motornega vozila, da je v popolnem šoku ostala brez besed. Verjetno jih tam ni nikoli več odložila, a očitno ni edina, kajti smeti se na počivališčih pojavljajo zelo vztrajno: v 200 litrskih vrečah za smeti, posamezne smeti v obliki kosovnih odpadkov, rezervni avtomobilski deli in podobno. Škoda da je tisti dan, ko smo obiskali prizorišče, deževalo in da ni bilo nobenega turista na spregled, kajti verjetno bi podal sočen komentar.
Kot so nam povedali na komunali, naj bi bilo z upravljalcem ceste dogovorjeno, da bodo na počivališčih postavili table o prepovedanem odlaganju odpadkov, prav tako bodo ostranili nekaj klopic in miz. Ali bo pomagalo, bo pokazal čas.

Obe občini, tako vrhniška kot logaška, imata izvrstno poskrbljeno za odvoz odpadkov. Zakaj je potrebno odlagati odpadke za »prvi vogal«? Očitno se za nekatere svet vrti v drugo stran kot za vse ostale. In to v 21. stoletju!
Vse občane naprošamo, naj bodo poslej še bolj pozorni na dogajanje na počivališčih. Mogoče nam skupaj uspe preprečiti še nadaljnje svinjanje občine. (gt)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
07.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: GIMME DANGER

Bodite prvi pri oddaji mnenja.