Logo MojaObčina.si
DANES
28°C
12°C
JUTRI
27°C
11°C
Oceni objavo

Vrhničani prvaki 3. SKL!

Plama Pur Ilirska Bistrica : Ipros Vrhnika – 64 : 66
(17 : 16, 21 : 20, 20 : 16, 6 : 14)

Težko izberemo presežnike, s katerimi bi opisali nastope članske ekipe, ki nas je navduševala s športnimi predstavami skozi celotno sezono. Prvi val navdušenja je prinesla uvrstitev v finale in s tem napredovanje v 2. SKL. AKK Maribor je imel strašljivo statistiko z 21 zmagami in samo enim porazom. Verjetno nihče ni pričakoval, da jih bodo v polfinalu brez izgubljene tekme ‘odpihnili’ naši fantje. Po izpolnitvi poglavitnega cilja sezone (uvrstitev v višjo ligo) smo se brez pravega naboja podali na prvo finalno tekmo – gostovanje v Ilirski Bistrici. Našo nezbranost so domačini izkoristili sebi v prid in v finalni seriji povedli z 1:0. Pred povratno tekmo smo si zadali cilj, da se od zveste domače publike poslovimo z zmago. To nam je s pravim pristopom tudi uspelo in ranjeni favoriti so se precej nejevoljni in praznih rok vrnili v Ilirsko Bistrico. Vedeli smo, da bodo pred odločilno tekmo pripravili peklenski načrt, s katerim naj bi pokal zadržali v bistriški dvorani. A vrhniški šampioni so še enkrat več pokazali veliko srce in kljub rezultatskemu zaostanku zadnjo četrtino obrnili v svojo korist ter nabito polno dvorano utišali z minimalno zmago enega koša. Nepričakovan poraz je nekaj domačih ‘navijačev’ razburil do te mere, da so vdrli na igrišče. Zaradi zelo podhranjene varnostne službe je pravi čudež, da se niso grožnje stopnjevale v fizični obračun. Na koncu so se strasti vendarle pomirile in Vrhničani so lahko še zadnjič letos odplesali svoj zmagovalni ples. Čestitke celotni ekipi!

Oglejte si tudi