Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 33°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 23.08.2018
18°C | 32°C
petek, 24.08.2018
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Zimzeleni v Čičariji


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
24.10.2016      9:49
A A

Zimzeleni v ČičarijiOsvojili smo Malo Plešivico
Osvojili smo Malo Plešivico
Deli:

Vsi smo že nestrpno pričakovali naš pohod, ker smo bili namenjeni na Kranjsko reber, žal pa je bilo za dan pohoda napovedano zelo slabo vreme. Vendar se je naš vodnik Milan ponovno izkazal tudi za dobrega meteorologa in se odločil, da se odpeljemo na skrajni južni konec Slovenije, kjer nas je pričakalo sonce.

Skoraj popolna skupina Zimzelenov se je odpeljala proti Obrovu. Po obveznem okrepčilu v Kozini smo se odpeljali skozi vas Golac do izhodišča pohoda v vasici Zagrad. Po lepi, lahko vzpenjajoči se gozdni poti, smo se povzpeli na Malo Plešivico (953 m), kjer smo se razgledali po razgibani  okolici. Pogled nam je segal tja do koprskega zaliva in Učke, v smeri zahoda pa smo skoraj čisto blizu zagledali že večkrat osvojeni  Slavnik.

Po spustu do prelaza Velika vrata (761 m), kjer smo si privoščili kratek počitek in okrepčilo, se nas je večina odpravila še na sosednji vrh Velika Plešivica (908 m). Od tod smo se spustili nazaj na sedlo ter se odpravili po cesti proti Golcu, kjer nas je čakal avtobus in ostali člani skupine.

Veseli, da smo na pohodu spoznavali ta za nas bolj odmaknjeni del Slovenije, smo se v Obrovu ustavili še na dobrem pasulju in kozarcu pijače. Po postanku smo se polni zanimivih vtisov odpravili proti domu.

 Zahvaljujemo se tudi slavljenkama Marinki in Barbari ter našemu »meteorologu« Milanu za odločitev in lep pohod.

Zapis: Jana Kenk

Foto: J. Miklavčič, M. Jerman
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.