Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 26°C
torek, 23.07.2018
18°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Lintverni ob zaključku leta 2016


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
19.01.2017      13:36
A A

Lintverni ob zaključku leta 2016Deli:

Letošnji prednovoletni pohod smo zaključili v Zavetišču na Planini. Druženje v stari koči je bilo letos zadnjič, saj, kot je zatrdil Špik, bomo v naslednjem decembru že imeli na voljo novo kočo. Skoraj nihče ni manjkal, ob dobri hrani in kapljici smo pokramljali in obujali prijetne spomine na letošnje pohode.

Uvodoma je bil tradicionalni pohod v Dražgoše, ki pa smo ga letos nekoliko spremenili in se povzpeli na vetrovni in megleni Blegoš.

Vsakoletni pohod v spomin preminulih Lintvernov smo tokrat izvedli na Lavrovec in Goli vrh. Na Golem vrhu smo si ogledali utrdbo Rupnikove linije. Zelo zanimiva tura, obnovljena in urejena utrdba pa je vsekakor vredna ogleda.

Cveletov pohod se je začel v Loški dolini in kot običajno zaključil pri Cveletovih ob Bloškem jezeru.

Še nekaj ambicioznih ciljev smo imeli v načrtu do konca leto. Vzpon na Zadnjiški Ozebnik je bil ogrevanje za naslednji vzpon na Viš, ki se je zgodil v avgusta. Z osvojitvijo Viša smo Lintverni zaokrožili tihe želje pokojnega Lintverna Aleša Goropekarja, saj smo v obdobju nekaj let preplezali Plemenice, ter poleg večkratnih vzponov na Triglav osvojili še dominantne vrhove Julijcev kot so Mangart, Škrlatica, Montaž in že omenjeni Viš.

Koncem avgusta je sledilo večdnevno planinarjenje v Italijanskih Dolomitih. Obhodili smo znano gorsko skupino Tree Cime (cca 2400 m) zatem osvojili vrh Sassongher (2665 m) nato pa se povzpeli še na vrh Piz Boe (3152 m), ki je za večino Lintvernov pomenil tudi najvišji osvojeni vrh doslej. Ob spoznavanju znamenitih turističnih centrov na Južnem Tirolskem, smo se za zaključek povzpeli še na planoto Kronplatz (2275 m).

Tudi tradicionalno Martinovanje smo ponovno izvedli skupaj s prijatelji z Dolenjske.

V načrtih za vnaprej nismo govorili, vendar pomembno je, da bo prihajajoče leto 2017 za Lintverne jubilejno, saj bomo praznovali 30 let pohodov.

Na pohodu in druženju ob zaključku leta v zavetišču na Planini smo sodelovali: Bankir, Betajnovc, B’čar, Cvičkar, Duno, Grintovec, Marč, Mornar, Padalc, Pastir, Povžar, Stari, Šolnik, Špik, Špilčk in Vezist

Fotografije: Lintverni

Besedilo: Vezist
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.07.2018
Danes ni dogodkov.
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.