Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo nevihtno dogajanje umirilo, ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 32°C
četrtek, 19.07.2018
14°C | 30°C
petek, 20.07.2018
17°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 30°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
Opozorila
Torek, 17.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Svizci na Mirni gori


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
29.10.2017      19:34
A A

Svizci na Mirni goriPri Sv. Martinu v Vrčicah smo pričeli s pohodom na Mirno goro
Pri Sv. Martinu v Vrčicah smo pričeli s pohodom na Mirno goro
Deli:

Oktobrsko jutro, ki se je prebujalo s čudovito jutranjo zarjo, je prehajalo v prelep jesenski dan. Med vožnjo po Dolenjski smo občudovali skrbno obdelana polja in pokošene travnike po gričevnati pokrajini. Kar nekaj časa nas je spremljala bleščeča Krka, ki smo jo prečkali pod gradom Soteska, kjer smo zavili proti Beli Krajini.  Izstopili smo v vasici Vrčice, kjer smo se po gozdni cesti pričeli vzpenjati proti Mirni gori, najvišjemu vrhu na jugovzhodnemu predelu Kočevskega Roga.

Mirna gora je mnogo prijaznejša od drugih vrhov tega pogorja. Kraški apnenec marsikje prekrivajo  nepropustne kamnine, zato je tu več potočkov in luž, ostalo pa je tudi več nekdaj poseljenih krčevin kot drugod. Pobočja gore porašča gozd, v katerem prevladuje bukev, najdejo pa se tudi brest, lipa in drugi listavci, ki jih je jesen že lepo obarvala. Ko je potegnil veter, se je rumeno-rjavo listje usipalo na naša ramena in polegalo po tleh, da nam je šelestelo pod koraki.

Po skoraj dveh urah hoje, s predahom za malico, smo prispeli v Planino, zadnje naselje pod vrhom. V bližini smo si ogledali pokopališče kočevskih Nemcev – Kočevarjev, nekdanjih prebivalcev tega območja. Po učni gozdni poti smo se počasi vzpenjali proti Planinskemu domu na Mirni gori. Gozdarji so s prijazni napisi lepo predstavili vrste dreves in njihove značilnosti. Niso pozabili niti na rože in tipične živali tega področja. Premagali smo še zadnjo strmino in prispeli do planinskega doma, kjer se nam je odprl čudovit pogled na Belo Krajino in poplačan je bil ves trud.

V domu so nas lepo pogostili in dobre volje ne manjkalo. Zadovoljni smo se po položnejši poti vrnili na Planino, kjer nas je čakal avtobus.

Besedilo: Vika Končan

Fotografije: Sonja Zalar Bizjak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.07.2018
Danes ni dogodkov.
19.07.2018 | Ostalo
Rimski tabor v Starem malnu
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice
19.07.2018 | Ostalo
Rimski tabor v Starem malnu
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.