Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Otroci in starši v svetu modelov letal


ŠPORT

| |
23.06.2013      9:13
A A

Otroci in starši v svetu modelov letal


Vrhnika, 22. junij – Slomškova športna dvoran je še enkrat oživela, kajti tokrat so jo v organizaciji Kluba letalcev Vrhnika in Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika zasedli mladi nadebudni modelarji in njihovi starši.


Deli:

Na tako imenovani prireditvi Ikarjev let so se pomerili v »metanju« letal: papirnatih, iz umetne mase in lesa. Idejni oče prireditve Janez Oblak je pripravil že skoraj izdelane modele letal, ki so jih morali udeleženci srečanja le še sestaviti in pravilno obtežiti, da je bil njihov let optimalen. Kot je dejal Oblak, želi s prireditvijo navdušiti mlade nad tehnično kulturo, ki se v zadnjem času vedno bolj odmika v ozadje. Prireditev je dosegla vrhunec, ko so se otroci povzpeli na galerijo športne dvorane in od tam v dvorano spustili svoja letala. Tisti, ki so jadrali najdlje, so za nagrado prejeli pokale in praktične nagrade. Sicer pa se je letošnjega Ikarjevega dne udeležilo nekoliko manj udeležencev kot pretekla leta, domnevno zaradi že skorajšnjega zaključka šolskega leta.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.