Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Izlet na zasneženi Vogar


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
09.03.2013      10:20
A A

Izlet na zasneženi VogarBrez skupinske slike seveda ne gre
Brez skupinske slike seveda ne gre
Deli:

Sredi februarja, natančneje 16. 2. 2013, smo se mladi vrhniški planinci odpravili na pravi zimski izlet. Že v dolini je preko tedna zapadlo kar veliko snega, zato smo se ga nadejali tudi v hribih.

V soboto zjutraj smo se kot po navadi zbrali pred šolo in se z manjšim avtobusom odpeljali proti Gorenjski. Pot je hitro minila iz že smo prispeli v Bohinj, nato pa še malo naprej proti Stari Fužini, ki je bilo izhodišče tokratnega izleta.

Najprej smo malo pomalicali in se vmes že preoblekli v smučarske hlače, saj smo vedeli, da je pred nami pot obdana z veliko snega. Na tokratnem izletu nas je bilo le okoli dvajset, tako da smo bili kot malo večja družina. Pot smo pričeli po asfaltni cesti, ki vodi proti planini Blato in dolini Voje. Kmalu smo se odcepili levo proti planini Vogar. Kljub veliki količini snega je bila pot skozi gozd dobro uhojena, saj so se isti dan na izlet odpravili tudi vrstniki iz Lesc. Le da so ti hodili pred nami in nam tako omogočili prijetno hojo po serpentinah. Med potjo smo tudi prepevali in pot nam je zelo hitro minevala. Kaj kmalu se je izza meglic začelo pojavljati sonce, ki nas je močno razveselilo.

Po dobri uri hoje smo prispeli do razgledišča in vzletišča jadralnih padalcev. Odprl se nam je pogled na južne bohinjske gore, Vogel, malo skrajno pa tudi na Komno. Čudovite vremenske razmere smo seveda izkoristili tudi za postavljanje pred fotografskim objektivom, nastala je super skupinska fotografija. Pot smo nadaljevali mimo večjega števila nekdanjih pastirskih koč, ki pa so danes večinoma preurejene v počitniške hišice. Tako smo prispeli do Kosijevega doma na Vogarju. Tam je bilo že polno otrok, ki so se predajali zimskim radostim. Mi smo si seveda najprej odpočili, pojedli malico, se okrepčali ter si nabrali novih moči. Zunaj smo preživeli večino časa, se kepali, metali v sneg in predvsem uživali na svežem zraku in soncu.

Ko se imamo fino, čas vedno prehitro mine in tako je bilo tudi tokrat. Čas je bil, da se vrnemo v dolino. Tokrat smo si pot malce skrajšali in smo hodili po bližnjicah, kar po celem snegu. Bilo je nadvse zabavno, saj se je vsem sneg vdiral in morali smo paziti, da nismo ostali brez svojega čevlja.

Rahlo utrjeni smo prišli nazaj v dolino. Tam nas je že čakal avtobus, da nas varno odpelje proti domu. Med vožnjo smo vsi malo zadremali, saj so nas sneg, sonce in veter pošteno namučili. Že komaj čakamo naslednji izlet, tokrat v neznano.


Besedilo: Petra Dobrovoljc

Fotografije: Mladinski odsek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
07.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: GIMME DANGER

Bodite prvi pri oddaji mnenja.