Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Veliko načrtov in želja v Ribiški Družini ......


SOSED SOSEDU

| |
31.03.2016      9:37
A A

Veliko načrtov in želja v Ribiški Družini Vrhnika


V začetku marca je Upravni Odbor Ribiške Družine Vrhnika sklical Občni Zbor, ki je najvišji organ društva. Žal nas je dan pred zborom presenetila vest o smrti našega dolgoletnega predsednika in častnega člana Marjana Ahčana, kajti poslovil se je človek, legenda vrhniškega in slovenskega ribištva, prijatelj ribičev in ošabne barjanske lepotice, kakor je poimenoval Ljubljanico. Tako se je tudi Občni Zbor začel z žalostno minuto molka v spomin na vsem članom ljubega ribiškega tovariša.


Novi predsednik Vladimir Mikec
Novi predsednik Vladimir Mikec
Deli:

Uvodni nagovor je imel predsednik RD Vrhnika Marko Barišič. Orisal je pot preteklega leta, vse uspehe in neuspehe, ter podal pregled  dogajanja v njegovem štiri letnem mandatu, saj je letos novo volilno leto v društvu, ki šteje po novem le še  136 članov. Besede so bile namenjene tudi temu, saj je upad članstva zaradi recesije in starosti posameznikov  kar občuten, novih mladih članov pa ni,  kljub temu, da se trudimo na tem področju. Organiziramo predavanja za OŠ, prirejamo dan odprtih vrat, vodimo krožke in še bi lahko naštevali. Tako je sedaj RD Vrhnika po številu članstva, ena manjših v slovenskem prostoru. Kljub temu pa nam volje za delo in skrbi za okolje ne manjka, je poudaril predsednik.

V letu 2015 je RD Vrhnika praznovala svojo  60 letnico obstoja. Ob tem lepem ljubileju smo s pomočjo donatorjev natisnili tudi dve brošuri,  Zbornik ob obletnici  ter Ribolovni turistični vodnik po vodah,  s katerimi upravlja  preko koncesijske pogodbe , ki nam jo je podelila država. Ob tej priložnosti se ponovno zahvaljujemo vsem, ki ste nam kakorkoli pomagali ob izdaji obeh tiskovin, posebno pa Zavodu Ivana Cankarja  in njegovemu direktorju Boštjanu Koprivcu.

Predsednik družine je orisal težave ki nas tarejo, predvsem pa izpostavil pomanjkanje finančnih sredstev, saj moramo ob vseh dolžnosti do vod s katerimi upravljamo (izlovi, vložki ),  poravnati vse obveznosti do države (davki, koncesija). Ob tem je dodal, da nova zakonodaja ki društvom, tudi takim, ki delajo v javnem interesu ne da dihati. Pereč problem, ki ga je navedel,  je organizacija tradicionalne Ribiške veselice pri ribiškem domu. Nova zakonodaja pri organizaciji  takšnih prireditev  namreč zahteva od organizatorja poleg  davčnih blagajn tudi podpis pogodbe z vsemi, ki delajo na veselici (in niso člani RD Vrhnika), zapoveduje strožje  ukrepe  varovanja  (najem varnostnih služb),  izdelavo  varnostnega načrta, zahteva prijave na ustrezne občinske in državne institucije in prijavo SAZAS-u, najeti je treba zdravniško osebje, gasilce in podpisati pogodbe  o prostovoljnem delu z vsemi, ki delajo na veselici s strani RD in še bi lahko naštevali. Seveda pa se zavedamo, da nismo v teh težavah osamljeni. Eden večjih problemov ki nas tare, je zagotovo starostna struktura članov, saj so v veliki večini tisti, ki so dopolnili 65 let in se jim po našem pravilniku ni potrebno  več udeleževati delovnih akcij, zato na ribiški veselici  pri organizaciji, kot  izvedbi le te,  vsako leto sodelujejo vedno isti člani društva.  Žal, enaki problemi nastanejo ob organizaciji čistilnih in drugih delovnih akcijah. Tako se je na prvi delovni akciji pri čiščenju okolice Ribnikov pri Stari Opekarni,  zbralo le pet ribičev. Rešitev  vidimo v tem, da se obrnemo na širšo skupnost in za pomoč zaprosimo tudi občane Vrhnike, Borovnice, Logatca in ostalih občin, ki jih katastrsko pokriva RD Vrhnika. Vsem nam je jasno, da moramo za čisto naravo skrbeti tisti, ki imamo pozitiven odnos do narave in čistiti za ignoranti, ki odlagajo smeti v okolje, ki nam je skupno. Zato vas že zdaj naprošamo, dragi bralci, odzovite se na našo skupno čistilno akcijo z občino Vrhnika, da z vašo pomočjo očistimo »naš del Krajinskega parka Barje« pri ribnikih Opekarna.           

V nadaljevanju je predsednik namenil  tudi nekaj besed delu, ki nas čaka v letošnjem letu. Zraven vsakoletnih obveznosti smo si zadali številne naloge, ki jim bomo kos le, če se jih bomo v prihodnje še bolj zavzeto lotevali. Že letos se bomo lotili prenove prizidka ribiškega doma in ureditve okolice. Bolj kot na denar, ki ga v ribiški družini od plačila članarin ostane bore malo, računamo na prostovoljno delo, kjer pa se seveda soočamo s podobnimi težavami kot pri vseh ostalih delovnih akcijah.

Ob koncu se je predsednik RD zahvalil vsem, ki so kakorkoli pripomogli  pri delu v njegovem mandatnem obdobju, posebno članom Upravnega Odbora, ki so mu stalno stali ob strani.

Po pregledu vseh poročil in razpravi članstva na poročila smo prešli na sprejem in potrditev zaključnega računa RD Vrhnika. Ker je mandat staremu vodstvu letos potekel, smo v nadaljevanju izvolili novo vodstvo družine.  Po predlogu volilne komisije smo enoglasno  potrdili novega predsednika Vladimirja Mikca in člane novega Upravnega Odbora, ki se bodo v štiriletnem mandatu soočili z vodenjem ribiške družine.

Novi predsednik se je zahvalil vsem članom za izkazano zaupanje in tudi staremu vodstvu za opravljeno delo,  članom Upravnega odbora v odhajanju, pa se je skupaj z bivšim predsednikom  zahvalil s priznanji za dolgoletno in požrtvovalno delo.

Priznanja so prejeli : Janez Obid, Milan Rodošek, Mitja Frumen, Ivan Ciglar in Jure Furlan. Zbor v OŠ Ivana Cankarja se je končal s predlogi in pobudami članov ter mladincev Ribiške Družine.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.