Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Zvečer se bodo oblaki posušili in ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala večinoma šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob morju in v krajih z burjo na Primorskem od 4 do 11°C.
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 23°C
sobota, 29.09.2018
9°C | 13°C
nedelja, 30.09.2018
6°C | 17°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vandrovke po dolini Glinščice


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
27.05.2016      22:37
A A

Vandrovke po dolini GlinščiceDeli:

Mesec maj ali veliki traven je najlepši mesec v letu. Sedemnajsti maj pa si bomo Vandrovke še bolj  vtisnile v spomin, saj nas je vodnik Milan popeljal v dolino Glinščice. Veliko sem že slišala o čudovitem kanjonu Glinščice in o različnih poteh, ki vodijo po njem, zato sem si to želela videti. A po branju različnih prispevkov se mi je zdelo, da je to zelo zahtevna tura, ki jo bomo  Vandrovke težko zmogle.

Pa nas je vodnik ohrabril, da je pripravil pot, ki jo zmoremo, zato sem komaj čakala, da se preizkusimo.

Iz Boljunca smo krenili na Zgornji konec mimo hiše, ki je kot »peglezen«, do planinske koče, ki leži  le nekaj metrov nad morjem. Potem se je začela pot rahlo dvigati in postajala je vedno bolj kamnita. Vodnik nas je kar naprej opozarjal, naj gledamo pod noge. Za poglede naokrog pa se je treba ustaviti. Zato smo se kar naprej ustavljali:  za  pogled na ostanke starega kamnitega  rimskega vodovoda, pogled na drugi breg kanjona, pogledi na dno reke… Čudovito in divje! Kmalu smo bili pri znaku, ki označuje pot do cerkvice Marije na Pečeh.

»Če gremo do cerkvice, boste videli celoten kanjon kot ptice«, je smeje dejal vodnik. Ker mu zaupamo, smo počasi lezli navkreber, sopihajoč v pričakovanju najlepših razgledov. Pozabili smo na kamenje, ki se je motalo pod nogami. Nagrajeni za čarobne razglede po celotni dolini Glinščice smo si privoščili še malico.

»Le kje so zdaj tisti zajci ali številne koze, ki so pustile sledi?« smo se spraševali in uživali.

Po počitku smo se spustili nazaj na glavno kamnito pot in kmalu nas je presenetilo novo čudo narave – slap Supot. Slikanja za spominček kar ni hotelo biti konec.

»Ko bi se lahko spustila pod slap in uživala ob pogledu navzgor!« so  mi  švigale misli.

»Še malo in bomo v zaselku Botač, potem pa »dve uri in pol klanca«, se je šalil Milan.

Nobena ni tega jemala resno;  pohiteli smo poiskati žig , prisluhnili pripovedi o meji in stražnici, nato pa v hrib. Bilo je zabavno, ker smo imeli v mislih čokolado, jagodo na torti, in še kaj, o čemer je govoril vodnik Milan. In »jagoda na torti« je bila osvojena, saj se je pot poravnala in stopili smo na cesto.

Ko je naša najstarejša pohodnica prilezla na makadamsko cesto, je od srca zavriskala, da se je slišalo daleč naokoli. To je opuščena trasa železnice, danes pa priljubljena kolesarska in sprehajalna pot. Nasmejani, zadovoljni in malce utrujeni smo sedli na avtobus v Dragi.

»Če bi mi kdo dejal, naj izbiram med vsemi pohodi, ki smo jih opravile Vandrovke  izven Vrhnike, bi postavila na prvo mesto Dolino Glinščice, takoj za njo pa Ušesa Istre,« je komentirala ena od pohodnic.

»Nikoli si nisem mislila, da bom pri 82 letih uživala v tem čudesu narave, zato, Milan, hvala ti, da si nam to omogočil!«   se je zahvaljevala Nada, mi pa smo ji s ploskanjem to potrdili.   

Zapisala: Fani Šurca

 Slike: Fani Šurca, Milan Jerman
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.09.2018 | Umetnost
CANKAR V ČASU
27.09.2018 | Kino
Filmsko dopoldne: VSI VEJO
03.10.2018 | Občinski dogodki
Predavanje o nevarnosti ob železniški nesreči
04.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: NEČISTA KRI
25.09.2018 | Umetnost
CANKAR V ČASU
27.09.2018 | Kino
Filmsko dopoldne: VSI VEJO
28.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: SKRIVNO ŽIVLJENJE MAČK
28.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: NA OBALI CHESIL
29.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: GAJIN SVET

Bodite prvi pri oddaji mnenja.