Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
15°C | 27°C
petek, 21.09.2018
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
15°C | 20°C
nedelja, 23.09.2018
13°C | 21°C
ponedeljek, 24.09.2018
17°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Rdeča bukev se je posušila


NOVICE

| |
22.02.2018      9:20
A A

Rdeča bukev se je posušila Rdeča bukev pred Kavarno Park je odmrla, na njeno mesto bo prišel pagodovec oziroma japonska sofora.
Rdeča bukev pred Kavarno Park je odmrla, na njeno mesto bo prišel pagodovec oziroma japonska sofora.
Deli:

Rdeča bukev pri kavarni Park sredi mesta se je posušila. Še najbolj je to bilo opazno konec lanskega poletja, ko se je vsa bolehna začela sušiti in odvrgla listje, še preden je za to nastopil čas. Občinskega svetnika Viktorja Sladiča (Lista za razvoj vrhniškega podeželja) je zanimalo, kaj namerava občina s tem storiti, ker gre za naravni spomenik lokalnega pomena. Na občini so naročili pregled drevesa pri Zavodu republike Slovenije za varstvo narave, kjer so ugotovili, da se je bukev posušila. »Predvidevamo, da so dela na rastišču v preteklosti, ki so obsegala betoniranje, izkop in neprimerno podiranje sosednjega drevesa (ginko), pripomogla k slabšanju stanja drevesa, ki se je končalo s propadom naravne vrednote. Z znanimi ukrepi drevesa ni več mogoče sanirati, saj je odmrlo,« so zapisali v svojem strokovnem mnenju. Zato bodo na občini bukev odstranili, na njeno mesto pa posadili japonsko soforo, ki ravno tako kot bukev naredi veliko krošnjo, njeni listi pa spominjajo na akacijine. Medovito drevo cveti poleti z velikimi belimi cvetovi v slapovih. (gt)

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.