Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

jasno
Danes bo večinoma jasno, popoldne bo na severu države nastalo nekaj kopaste oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, na obali malo nad 20 °C.
10°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 27°C
torek, 24.04.2018
12°C | 25°C
sreda, 25.04.2018
11°C | 26°C
četrtek, 26.04.2018
11°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Rdeča bukev se je posušila


NOVICE

| |
22.02.2018      9:20
A A

Rdeča bukev se je posušila Rdeča bukev pred Kavarno Park je odmrla, na njeno mesto bo prišel pagodovec oziroma japonska sofora.
Rdeča bukev pred Kavarno Park je odmrla, na njeno mesto bo prišel pagodovec oziroma japonska sofora.
Deli:

Rdeča bukev pri kavarni Park sredi mesta se je posušila. Še najbolj je to bilo opazno konec lanskega poletja, ko se je vsa bolehna začela sušiti in odvrgla listje, še preden je za to nastopil čas. Občinskega svetnika Viktorja Sladiča (Lista za razvoj vrhniškega podeželja) je zanimalo, kaj namerava občina s tem storiti, ker gre za naravni spomenik lokalnega pomena. Na občini so naročili pregled drevesa pri Zavodu republike Slovenije za varstvo narave, kjer so ugotovili, da se je bukev posušila. »Predvidevamo, da so dela na rastišču v preteklosti, ki so obsegala betoniranje, izkop in neprimerno podiranje sosednjega drevesa (ginko), pripomogla k slabšanju stanja drevesa, ki se je končalo s propadom naravne vrednote. Z znanimi ukrepi drevesa ni več mogoče sanirati, saj je odmrlo,« so zapisali v svojem strokovnem mnenju. Zato bodo na občini bukev odstranili, na njeno mesto pa posadili japonsko soforo, ki ravno tako kot bukev naredi veliko krošnjo, njeni listi pa spominjajo na akacijine. Medovito drevo cveti poleti z velikimi belimi cvetovi v slapovih. (gt)

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 458
Izšla: 26.03.2018
Poglej Pdf