Logo MojaObčina.si
DANES
12°C
3°C
JUTRI
16°C
2°C
Oceni objavo

Obnova ceste proti Borovnici na čakanju

Pred časom se je na nas obrnil bralec, ki živi ob regionalni cesti Verd – Borovnica. Njega pripomba je letala v smeri, kdaj bo tudi ta odsek deležen prometu primerne razširitve cestišča. Odgovor smo poiskali na Direkciji RS za investicije, kjer so nam pojasnili, da je obnova ceste Verd – Bistra predviden znotraj projekta obnove ceste Vrhnika – Podpeč. »Izdelana je investicijska dokumentacija, ki je v potrjevanju. Projekt, zaradi zadnjih katastrofalnih poplav, še ni uvrščen v proračun Republike Slovenije. Ko bo projekt uvrščen, se bo pristopilo k nadaljnjim aktivnostim.« Na občini pravijo, da se problematike zavedajo, a ker gre za državno investicijo, težko ukrepajo. »Pred časom smo že skupaj  z državo rekonstruirali odsek državne ceste proti Borovnici, vendar samo do Pritiska, tako nam za v prihodnje ostane še ureditev odseka iste ceste, najmanj do zadnjih hiš v Verdu, morda do gradu Bistra. Vsekakor se Občina Vrhnika zaveda problematike, zato si prizadevamo, da bi država čim prej pristopila tudi k rekonstrukciji predmetnega odseka in s tem varnosti vseh udeležencev v prometu.«
Z DRSI so nam tudi še sporočili približen termin rušenja razpadajoče hiše pred krožiščem v Verdu, zaradi katere je tam tako oster ovinek. »Objekt v Verdu bo porušen predvidoma v prvi polovici letošnjega leta.« S tem bi dobil odsek na tem delu večjo preglednost in prometno varnost, ali bo zraven stala tudi avtobusna postaja, kot je bilo nekoč rečeno, pa je v skladu z Zakonom o cestah v pristojnosti občine.

Gašper Tominc

 


Oglejte si tudi