Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
4°C | 11°C
nedelja, 28.01.2018
2°C | 10°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Na Vrhniki se je mudil minister Židan


OBČINSKE

| |
10.04.2014      10:35
A A

Na Vrhniki se je mudil minister Židan


Vrhnika, 10. april – V jutranjih urah je v sejni sobi Občine Vrhnika potekal slavnostni podpis pogodbe o sofinanciranju izgradnje kanalizacije na območjih Verda, Mirk, Stare Vrhnike, Notranjske ceste in dela Gabrč.


Deli:

Na teh območjih občina gradi kanalizacijo v okviru projekta Čista Ljubljanica, za katero bo prejela del evropskih sredstev iz kohezijskega sklada in del državnih sredstev. Celotna investicija bo stala dobre 3,3 milijone evrov (z DDV), od tega jo bo država sofinancirala v višini 1,8 milijona evrov (1,6 milijona iz naslova kohezijskih sredstev in 283 tisoč iz lastnih sredstev), preostanek pa bo morala zagotoviti občina iz lastnega proračuna. A tudi ta številka ni dokončna, kajti občina bo vzporedno z gradnjo kanalizacije gradila še pločnike, javno razsvetljavo in drugo komunalno infrastrukturo, kar ni všteto v omenjene številke, zato bo morala seči po še dodatnih sredstvih.

Kot je po podpisu pogodbe dejal minister Dejan Židan, je vesel, da bodo sredstva zagotovljena, saj je skrb za čisto vodo in okolje eno najbolj pomembnih. Sicer pa je župan Stojan Jakin, ki je ekipo ministra pričakal z občinsko upravo in lokalnim predstavnikom »ministrove stranke«, priložnost tako visokega obiska izkoristil tudi za pogovor o težavi s smradom na Vrhniki. Kot je dejal gost, je seznanjen s problemom, a tudi njemu naj bi obrazložili, da je nemogoče učinkovito ukrepati, saj ni primerne zakonodaje oziroma je ne pozna niti EU, po kateri bi se lahko zgledovali. Poudaril pa je, da morajo tovrstna podjetja prisluhniti opozorilom in le temu tudi prilagoditi svoje delovne procese in tehnološko opremljenost. 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.01.2018
Danes ni dogodkov.
01.02.2018 | Kino
Kino Vrhnika: OBUPANA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.