Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.07.2017

pretežno oblačno
Do jutra bo dež v večjem delu Slovenije ponehal, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 16, ob morju okoli 18 stopinj C.
17°C | 28°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
14°C | 26°C
petek, 28.07.2017
14°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 18h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Hladna fronta bo v popoldanskih in večernih urah prešla Slovenijo.
17°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Na Vrhniki se je mudil minister Židan


OBČINSKE

| |
10.04.2014      10:35
A A

Na Vrhniki se je mudil minister Židan


Vrhnika, 10. april – V jutranjih urah je v sejni sobi Občine Vrhnika potekal slavnostni podpis pogodbe o sofinanciranju izgradnje kanalizacije na območjih Verda, Mirk, Stare Vrhnike, Notranjske ceste in dela Gabrč.


Deli:

Na teh območjih občina gradi kanalizacijo v okviru projekta Čista Ljubljanica, za katero bo prejela del evropskih sredstev iz kohezijskega sklada in del državnih sredstev. Celotna investicija bo stala dobre 3,3 milijone evrov (z DDV), od tega jo bo država sofinancirala v višini 1,8 milijona evrov (1,6 milijona iz naslova kohezijskih sredstev in 283 tisoč iz lastnih sredstev), preostanek pa bo morala zagotoviti občina iz lastnega proračuna. A tudi ta številka ni dokončna, kajti občina bo vzporedno z gradnjo kanalizacije gradila še pločnike, javno razsvetljavo in drugo komunalno infrastrukturo, kar ni všteto v omenjene številke, zato bo morala seči po še dodatnih sredstvih.

Kot je po podpisu pogodbe dejal minister Dejan Židan, je vesel, da bodo sredstva zagotovljena, saj je skrb za čisto vodo in okolje eno najbolj pomembnih. Sicer pa je župan Stojan Jakin, ki je ekipo ministra pričakal z občinsko upravo in lokalnim predstavnikom »ministrove stranke«, priložnost tako visokega obiska izkoristil tudi za pogovor o težavi s smradom na Vrhniki. Kot je dejal gost, je seznanjen s problemom, a tudi njemu naj bi obrazložili, da je nemogoče učinkovito ukrepati, saj ni primerne zakonodaje oziroma je ne pozna niti EU, po kateri bi se lahko zgledovali. Poudaril pa je, da morajo tovrstna podjetja prisluhniti opozorilom in le temu tudi prilagoditi svoje delovne procese in tehnološko opremljenost. 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.07.201 | Tečaji in delavnice
VSAKO JUTRO VRELEC MLADOSTI OD JUNIJA ZUNAJ
28.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: DUNKIRK
30.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: BALERINA IN VIKTOR
30.07.2017 | Kino
Letni kino Bazen: AFERIM!

Bodite prvi pri oddaji mnenja.