Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Skoraj še enkrat več Poletavcev – poletnih ......


KULTURA

| |
02.10.2013      12:54
A A

Skoraj še enkrat več Poletavcev – poletnih bralcev


Vrhnika, 27. september – Cankarjeve knjižnica z Vrhnike se je tudi letos pridružila projektu Poletavci – poletni bralci, katerega nosilka je Mestna knjižnica Ljubljana. Lani je med počitnicami bralo 39 otrok, letos pa se je številka skoraj podvojila.


Deli:

"Če si star(-a) med7 in12 let, zelo rad(-a) bereš ali pa malo manj, si pravi(-a) za med Poletavce! V času poletnih počitnic se lahko pridružiš skupini poletnih bralcev tako, da 30 dni vsak dan pol ure bereš karkoli: knjige, stripe, časopisne članke, revije, recepte…" tako so letaki v knjižnici nagovarjali osnovnošolce pred poletnimi počitnicami. Dodatno promocijo sta izvajali tudi šolski knjižničarki Andreja Nagode (OŠ IC) ter Saša Todorović (OŠ AMS), kar je obrodilo zelo dobre rezultate. »Letos je v projektu sodelovalo že 69 otrok, se pa projekt širi tudi v slovenskem merilu, kajti letošnjih Poletavcev je bilo že 883!« pojasnjuje Tamara Jesenovec, ki v Cankarjevi knjižnici vodi omenjeni projekt. »Ob vseh pozitivnih odzivih, tudi s strani staršev, pričakujem, da bo vsako leto več otrok, kajti projekt Poletavci – poletni bralci ima zanimiv in sproščen koncept, saj spodbuja branje na zabaven način v času poletnih počitnic. Otroci lahko namreč berejo tisto, kar jih veseli, dodatna motivacija pa je zagotovo tudi majčka, ki jo prejme vsak sodelujoči.« Nagrade so podelili v avli Cankarjeve osnovne šole, kajti prvotno predvideno dogajanje na prostem je zaradi slabega vremena odpadlo. Vsak sodelujoči je prejel praktično nagrado, obenem pa se je potegoval tudi za glavno (bon za superge v Hervisu ter košarkarska žoga) in nekaj preostalih  nagrad. Kulturni program so oblikovali učenci OŠ AMŠ in OŠ Ivana Cankarja, za pravo presenečenje pa je s svojo navzočnostjo poskrbel Lipko. (gt, foto: gt)

 

Iskreno se zahvaljujem vsem sodelujočim, šolskim knjižničarkam Andreji, Saši in Špeli, ravnateljici OŠ IC Polonci ter podravnatelju Simonu, učiteljicama Ljubici ter Alenki in sodelvaki Nataši. Hvala Lipkotu ter učencem Ani, Špeli, Timu in Janu!

Tamara Jesenovec, vodja projekta, Cankarjeva knjižnica Vrhnika
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.