Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pozdrav domovini na Sodnijskem trgu


SOSED SOSEDU

| |
30.12.2013      14:32
A A

Pozdrav domovini na Sodnijskem trgu


Vrhnika, 26. december – Slavnostni govornik na letošnjem praznovanju dneva samostojnosti in enotnosti je bil župan Stojan Jakin, pohoda pa se je zaradi deževnega vremena udeležilo le nekaj deset pohodnikov.


Deli:

Prireditev je za razliko od preteklih let potekala na Sodnijskem trgu, kajti letos ni bilo blagoslova konj, posledično tudi ni bilo potrebe po velikem prizoriščnem prostoru. Zadnja leta je bilo namreč vedno manj konj, dogodek pa je bil povezan tudi z veliki stroški, zato so se v Zavodu Ivana Cankarja odločili, da ga ukinejo.
Slavnostni govornik je bil župan Stojan Jakin, ki je v svojem govoru ponovno opozoril na lakomnost in skorumpiranost nekaterih odgovornih v naši državi, ki sta nas pahnila v stanje v kakršnem smo. Toda po njegovem se zadnje čase le kaže žarek upanja, saj zadnji sodni procesi dokazujejo, da naj ne bi bilo več nedotakljivih. Izrazil je upanje, da se bo »razčistilo« tudi za primer IUV, kjer po njegovem roka pravice verjetno ne bo dosegla vseh, in pa za zdravstveni dom, ki pa je v procesu mediacije med vpletenima stranema. Jakin je spomnil še na lokalne pridobitve v tekočem letu: na ureditev ceste med Kurnom in Ulovko, oživitev tržnice, prenova bodočega kulturnega centra, začetek projekta čistilne naprave in kanalizacije. Pri slednjem je še dejal, da je vesel, da je posel dobila domača komunala, kar naj bi bilo zagotovilo za dobro izvedeno delo in popolno zasedenost izvajalca.
Predstavniki pohodnikov, ki so se podali od Vrzdenca do Vrhnike (po poti Cankarjeve matere), so v sklepnem delu programa iz prizorišča prireditve odnesli na grob Neže Pivk ikebano, sicer pa je dogodek tako začel kot zaključil slavnostni zbor vrhniških praporjev. Za glasebno kuliso na polurni prireditvi sta skrbela vrhniški pihalni orkester in Aynee, po koncu prireditve, ki jo je vodila Mirjam Suhadolnik, pa je lokalno društvo kmečkih in podeželskih žena poskrbelo še za sladko razvajanje navzočih. 

Gašper Tominc, foto: Blaž Uršič 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.