Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, deloma plohe in nevihte, ki so že zajele severozahodne kraje, se bodo razširile na vso Slovenijo ter od severa ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju še do 33 stopinj C.
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Sadika postavila na oder novo igro


KULTURA

| |
17.01.2014      10:58
A A

Sadika postavila na oder novo igro


Ligojna, 31. december – »Niti tat ne more pošteno krasti« je naslov zadnje komedije, ki so jo na silvestrovo postavili na oder člani in članice dramske sekcije Sadika iz KUD Ligojna. V domačem kraju so po tem imeli še dve ponovitvi in obe sta napolnili dvorano.


Deli:

»Sedaj so na vrsti sosednji kraji: Žažar, Podlipa, Podpeč in drugi,« pojasnjuje Marinka Kupec, predsednica društva. Pravi, da bodo bili najverjetneje zasedeni skoraj vsak vikend do konca aprila, ko se izteče gledališka sezona. »Maja jo bomo mahnili še v Pulo, kjer se bomo predstavili slovenskim počitnikarjem, ki jih bo tja peljala ena od slovenskih zavarovalnic, pa v Kopru načrtujemo nastop, na Štajerskem, Krasu in še marsikje.« Dela jim ne bo zmanjkalo, kvečjemu proti koncu sezone zagnanosti, a do septembra, ko naj bi se začeli učiti novo igro, bo ta zagotovo zrasla nazaj.

Tokrat je za režisersko taktirko prijel Janez Cankar iz Podlipe, ki jo je pred tem držal že trikrat, nakar ga je »nasledil« Peter Militarev. Cankar je bil tudi tisti, ki je predlagal igro: »Niti tat ne more pošteno krasti«, avtorja Daria Foa, nobelovega nagrajenca. Obiskovalci so priča dobri uri komedije, v kateri se iz minute v minuto zapleta. Osrednja figura je tat Tornati, ki po vlomu v hišo po sili razmer mora sodelovati v družinskem ljubezenskem vrtincu. Vse skupaj bi še nekako šlo, če ne bi na vrata potrkala še njegova žena…

Polne dvorane pričajo, da so ligojnski igralci prepoznavni v domači in širši okolici ter da ljudje radi obiščejo njihove predstave. »Veliko je dela, veliko odrekanja, a ko na koncu doživiš polno dvorano, gromek aplavz in vmes še salve smeha, se ti zdi, da je ves tvoj trud poplačan,« pravi Kupčeva, ki za konec leta že načrtuje novo igro. »Ne vemo še, kaj bomo igrali, a zagotovo bo komedija, ki je sicer zahtevna za igranje, a dobro sprejeta pri ljudeh.«.

 

Gašper Tominc, foto: GT

 

Režiser: Janez Cankar; igrajo: Andrej Krašna, Darnika Svete, Jože Čamernik, Olga Frank, Marinka Kupec, Jelka Mele; scena: Jože Frank in Miro Svete; šepetalka: Milena Samotorčan; tehnična ekipa: Jože Frank, Miro Svete, Minka Osredkar in Mimi Frank. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017
Danes ni dogodkov.
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.