Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Sadika postavila na oder novo igro


KULTURA

| |
17.01.2014      10:58
A A

Sadika postavila na oder novo igro


Ligojna, 31. december – »Niti tat ne more pošteno krasti« je naslov zadnje komedije, ki so jo na silvestrovo postavili na oder člani in članice dramske sekcije Sadika iz KUD Ligojna. V domačem kraju so po tem imeli še dve ponovitvi in obe sta napolnili dvorano.


Deli:

»Sedaj so na vrsti sosednji kraji: Žažar, Podlipa, Podpeč in drugi,« pojasnjuje Marinka Kupec, predsednica društva. Pravi, da bodo bili najverjetneje zasedeni skoraj vsak vikend do konca aprila, ko se izteče gledališka sezona. »Maja jo bomo mahnili še v Pulo, kjer se bomo predstavili slovenskim počitnikarjem, ki jih bo tja peljala ena od slovenskih zavarovalnic, pa v Kopru načrtujemo nastop, na Štajerskem, Krasu in še marsikje.« Dela jim ne bo zmanjkalo, kvečjemu proti koncu sezone zagnanosti, a do septembra, ko naj bi se začeli učiti novo igro, bo ta zagotovo zrasla nazaj.

Tokrat je za režisersko taktirko prijel Janez Cankar iz Podlipe, ki jo je pred tem držal že trikrat, nakar ga je »nasledil« Peter Militarev. Cankar je bil tudi tisti, ki je predlagal igro: »Niti tat ne more pošteno krasti«, avtorja Daria Foa, nobelovega nagrajenca. Obiskovalci so priča dobri uri komedije, v kateri se iz minute v minuto zapleta. Osrednja figura je tat Tornati, ki po vlomu v hišo po sili razmer mora sodelovati v družinskem ljubezenskem vrtincu. Vse skupaj bi še nekako šlo, če ne bi na vrata potrkala še njegova žena…

Polne dvorane pričajo, da so ligojnski igralci prepoznavni v domači in širši okolici ter da ljudje radi obiščejo njihove predstave. »Veliko je dela, veliko odrekanja, a ko na koncu doživiš polno dvorano, gromek aplavz in vmes še salve smeha, se ti zdi, da je ves tvoj trud poplačan,« pravi Kupčeva, ki za konec leta že načrtuje novo igro. »Ne vemo še, kaj bomo igrali, a zagotovo bo komedija, ki je sicer zahtevna za igranje, a dobro sprejeta pri ljudeh.«.

 

Gašper Tominc, foto: GT

 

Režiser: Janez Cankar; igrajo: Andrej Krašna, Darnika Svete, Jože Čamernik, Olga Frank, Marinka Kupec, Jelka Mele; scena: Jože Frank in Miro Svete; šepetalka: Milena Samotorčan; tehnična ekipa: Jože Frank, Miro Svete, Minka Osredkar in Mimi Frank. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.