Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
18°C | 31°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
18°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Nove zgodbe v Kinu Bevke


KULTURA

| |
28.09.2015      10:23
A A

Nove zgodbe v Kinu Bevke


V Kinu Bevke začenjamo novo filmsko sezono, ki prinaša nekaj dobrega za vsakogar. Kino predstave bodo vsako drugo in četrto nedeljo v mesecu ob 18. uri, čaka pa nas tudi nekaj posebnih filmskih presenečenj


Zakaj (ni)sem pohrustal svojega očeta
Zakaj (ni)sem pohrustal svojega očeta
Deli:

 

 Tako bo v Kinu Bevke letos Veseli december kar vsako decembrsko nedeljo, v pričakovanju dobrih mož pa bomo vrteli filme za otroke in odrasle, mladino in družino. Ob slovenskih filmih bomo v goste povabili filmsko ekipo, po nepozabnem doživetju z ustvarjalci filma Vloga za Emo, bodo mladi v kinu zagotovo veseli novih slovenskih mladinskih uspešnic. Na Miklavževo se bomo spomnili še enega velikega moža, ki je Slovencem prinesel mnogo dobrega, saj v istem tednu praznujemo rojstvo dr. Franceta Prešerna. Zato bomo na Miklavževo nedeljo odprli vrata Kina Bevke na stežaj in zavrteli upanja poln film, ki pripoveduje ganljivo zgodbo o pomenu kulturnega doma za skupnost in nas spomni na to, da v kriznih časih ne smemo pozabiti na ples, smeh in dobro voljo. Spomin na to, kako ustvarjalen je naš domači kraj, pa bomo obudili kar na Velikonočno nedeljo, ko se bomo zbrali na projekciji filma z letošnjega bevškega Oratorija, katerega dober glas se širi po vsej deželi. Filmsko leto 2015/2016 v Kinu Bevke začenjamo oktobra z dvema filmskima poslasticama, ki sta si na prvi pogled zelo različni, obe pa pripovedujeta (resnično) zgodbo o vztrajnosti in iznajdljivosti. Po dneh, ko smo trepetali ob vzponih in padcih naših košarkašev, si bomo z navdušenjem in radovednostjo ogledali film o tem, kaj se je pravzaprav zgodilo takrat, ko je jugoslovanska košarkarska reprezentanca v Sloveniji osvojila naslov svetovnih prvakov.

Vabljeni v Kino Bevke na nove zgodbe z velikega platna!

 

Nedelja, 11. oktober ob 18h

ZAKAJ (NI)SEM POHRUSTAL SVOJEGA OČETA, animirana komična pustolovščina,

J. Debbouze, Francija, 2014, sinhronizirano v slovenščino

Animirana komična pustolovščina pripoveduje zgodbo o Edvardu, sinu kralja opic Simeona. Nasledil naj bi očeta, a ob rojstvu je šibek in bolehen, zato kralj po čarovničinem nasvetu naroči, naj ga odstranijo. Edvarda pred kruto smrtjo reši dobrohotni in plašni Jan,  ki ga vzame za svojega in kmalu postaneta najboljša prijatelja.

 

Nedelja, 25. oktober ob 18h

POSTALI BOMO PRVAKI SVETA, športna komična drama, D. Bajić, Srbija, Hrvaška, Slovenija, BIH, Makedonija, 2015, slovenski podnapisi

Film se osredotoča na zgodovino jugoslovanske košarke od leta 1947, ko je bil v Beogradu odigran prvi mestni derbi med Crveno zvezdo in Partizanom, do svetovnega prvenstva leta 1970, ko je jugoslovanska reprezentanca s kapetanom Ivom Danevom, odličnim Krešimirjem Čosićem in pod vodstvom znamenitega selektorja Aleksandra Nikolića v Ljubljani osvojila naslov svetovnih prvakov. Prav ključna tekma tega prvenstva med Jugoslavijo in ZDA je postavljena v ospredje filma.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017
Danes ni dogodkov.
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.