Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

10 tisoč evrov za knjižnico


KULTURA

| |
23.06.2013      8:44
A A

10 tisoč evrov za knjižnico


Vrhnika, 21. junij – Letošje srečanje v Cankarjevem lazu je bilo posebno v dveh ozirih: bilo je že 20. po vrsti in pa »zgodila« se je namera sinjegoriške družbe Kemis, da Cankarjevi knjižnici podari deset tisoč evrov za namen vzpostavitve računalniške učilnice v novi knjižnici.


Donacija Kemisa - 10 tisoč evrov
Donacija Kemisa - 10 tisoč evrov
Deli:

Cankarjeve laz, ki se nahaja nad vrtcem Barjanček, je tudi tokrat privabil veliko ljudi. Za kulturni program so poskrbele ljudske pevke iz Ligojne Trl'ce in Tone Kuntner, navzoče pa je pozdravila tudi direktorica Cankarjeve knjižnice Vrhnika Suzana Potočnik ter njeni predhodnici Marija Iskrenović in Ivanka Voljč. Kot je dejala slednja, ki je orisala kratko zgodovino srečanj, je prireditev v vsem tem času ostala vsebinsko nespremenjena: namenjena je bogatitvi duše, vedno pa na njej nastopajo večinoma domači kulturni izvajalci. Pojasnila je tudi, kaj se pravzaprav obeležuje ta dan. Gre za spomin na konec šolskega leta, ki je bil v Cankarjevem času na Alojzijevo – 21. junija – otroci pa so po maši na Sveti Trojici prejeli spričevala, in kot piše Cankar, so za posladek dobili še češnje in štrukeljce. Ko se je še izvedelo, kje je lokacija Cankarjevega laza, pa so bili ustvarjeni vsi pogoji za organizacijo sedaj zelo priljubljene kulturne prireditve – Srečanje v Cankarjevem lazu. In kaj je njegova odlika? Da gre za družinski kulturni praznik, ki v svoji naravi prisostvovanja že skoraj tako pobalinski, kot otroci, ko se jim v roke potisne spričevalo: obiskovalci sedijo ali ležijo v travi in medtem ko jim obraz boža toplo poletno zahajajoče sonce, se predajajo užitkom ob poslušanju kulturnih izvajalcev. Na koncu programa pa so vsi deležni še češenj, štrukeljcev, pa tudi kakšna izbrana kapljica se najde.
Osrednji gost letošnjega srečanja je bil dr. France Bernik, literarni zgodovinar in velik poznavalec Ivana Cankarja. Na kratko je orisal njegovo življensko pot in ga poimenoval za velikana slovenske literature: bil je eden redkih, ki so znali z malo besedami povedati veliko.
Sicer pa je srečanje zaznamovala tudi prijazna gesta sinjegoriške družbe Kemis, ki letos praznuje tri desetletja obstoja. Odločila se je, da bo Cankarjevi knjižnici podelila deset tisoč evrov za njeno novo računalniško učilnico v novi knjižnici v nekdanji šivalnici IUV. Kot je dejal podžupan Janko Skodlar, ki s strani občine vodi projekt prenove šivalnice, bo tudi s tem omenjeni objekt bližje cilju, da postane socialno, komunikacijsko, družabno in izobraževalno središče.


Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.