Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 27°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

10 tisoč evrov za knjižnico


KULTURA

| |
23.06.2013      8:44
A A

10 tisoč evrov za knjižnico


Vrhnika, 21. junij – Letošje srečanje v Cankarjevem lazu je bilo posebno v dveh ozirih: bilo je že 20. po vrsti in pa »zgodila« se je namera sinjegoriške družbe Kemis, da Cankarjevi knjižnici podari deset tisoč evrov za namen vzpostavitve računalniške učilnice v novi knjižnici.


Donacija Kemisa - 10 tisoč evrov
Donacija Kemisa - 10 tisoč evrov
Deli:

Cankarjeve laz, ki se nahaja nad vrtcem Barjanček, je tudi tokrat privabil veliko ljudi. Za kulturni program so poskrbele ljudske pevke iz Ligojne Trl'ce in Tone Kuntner, navzoče pa je pozdravila tudi direktorica Cankarjeve knjižnice Vrhnika Suzana Potočnik ter njeni predhodnici Marija Iskrenović in Ivanka Voljč. Kot je dejala slednja, ki je orisala kratko zgodovino srečanj, je prireditev v vsem tem času ostala vsebinsko nespremenjena: namenjena je bogatitvi duše, vedno pa na njej nastopajo večinoma domači kulturni izvajalci. Pojasnila je tudi, kaj se pravzaprav obeležuje ta dan. Gre za spomin na konec šolskega leta, ki je bil v Cankarjevem času na Alojzijevo – 21. junija – otroci pa so po maši na Sveti Trojici prejeli spričevala, in kot piše Cankar, so za posladek dobili še češnje in štrukeljce. Ko se je še izvedelo, kje je lokacija Cankarjevega laza, pa so bili ustvarjeni vsi pogoji za organizacijo sedaj zelo priljubljene kulturne prireditve – Srečanje v Cankarjevem lazu. In kaj je njegova odlika? Da gre za družinski kulturni praznik, ki v svoji naravi prisostvovanja že skoraj tako pobalinski, kot otroci, ko se jim v roke potisne spričevalo: obiskovalci sedijo ali ležijo v travi in medtem ko jim obraz boža toplo poletno zahajajoče sonce, se predajajo užitkom ob poslušanju kulturnih izvajalcev. Na koncu programa pa so vsi deležni še češenj, štrukeljcev, pa tudi kakšna izbrana kapljica se najde.
Osrednji gost letošnjega srečanja je bil dr. France Bernik, literarni zgodovinar in velik poznavalec Ivana Cankarja. Na kratko je orisal njegovo življensko pot in ga poimenoval za velikana slovenske literature: bil je eden redkih, ki so znali z malo besedami povedati veliko.
Sicer pa je srečanje zaznamovala tudi prijazna gesta sinjegoriške družbe Kemis, ki letos praznuje tri desetletja obstoja. Odločila se je, da bo Cankarjevi knjižnici podelila deset tisoč evrov za njeno novo računalniško učilnico v novi knjižnici v nekdanji šivalnici IUV. Kot je dejal podžupan Janko Skodlar, ki s strani občine vodi projekt prenove šivalnice, bo tudi s tem omenjeni objekt bližje cilju, da postane socialno, komunikacijsko, družabno in izobraževalno središče.


Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
07.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: GIMME DANGER

Bodite prvi pri oddaji mnenja.