Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 14.12.2017

oblačno
Ponoči se bo v severnih in vzhodnih krajih delno zjasnilo. Drugod bo še oblačno, a večinoma brez padavin. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 6, ob morju okoli 8 stopinj.
3°C | 7°C
petek, 15.12.2017
6°C | 7°C
sobota, 16.12.2017
1°C | 2°C
nedelja, 17.12.2017
-4°C | 0°C
ponedeljek, 18.12.2017
-7°C | -1°C
Opozorila
Sreda, 13.12.2017 ob 18h
Nekatere reke v zahodni, osrednji in južni Sloveniji bodo še poplavljale.
3°C
7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kemisova nesreča tudi na plakatih


NOVICE

| |
07.08.2017      13:32
A A

Kemisova nesreča tudi na plakatihDeli:

Vrhnika, 7. avgust – Na nesrečni požar, ki je vzplamtel v družbi Kemis 15. maja letos, po novem spominjajo tudi panoji v središču Cankarjevega mestu. Kot je dejal Andrej Marković, eden od treh avtorjev razstave "Gorenje na Vrhniki, 15. maj 2017" (poleg njega še Irena Šinkovec in Žiga Gruden, produkcija MGML – Moja Ljubljanica), upa, da bodo panoji s fotografijami nesreče in citati odzivov pristojnih ter besedili avtorjev, pri občanih vzbudili kritično razmišljanje o tej nedavni okoljski nesreči. Še več, Šinkovčeva želi, da bi razstava našla svoje mesto tudi v drugih slovenskih krajih, kjer imajo ravno tako svoje »kemise«. Ker je napovedan tudi tujejezični katalog, bi lahko razstava nagovarjala tudi državljane evropskih mest. Na odprtju razstave je bilo še rečeno, da je požar že vzbudil živahno razpravo in da so se ljudje vključili v procese odločanja, a da je to mogoče sedaj nekoliko zamrlo. Toda kot pravijo, »ogenj še vedno gori«. Pri čemer pa Gruden opozarja: »… da je manipulacija in zloraba ekološke nesreče za dnevno strankarsko politiko in nabiranje političnih točk pred prihajajočimi volitvami neetično.«

GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Naš časopis
Tržaška cesta 25
Tel:(01) 750 66 38
Naš časopis
Številka: 454
Izšla: 27.11.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.