Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kako tržiti turizem in s tem pre-živeti?


NOVICE

| |
15.04.2015      11:39
A A

Kako tržiti turizem in s tem pre-živeti?


Na zabavni 1. april se je že dopoldan zbrala v Grabeljškovi dvorani nove vrhniške knjižnice množica petdesetih slušateljev s področja turizma, tako društva, turistični ponudniki, kakor tudi predstavniki občin, med njimi tudi župan Vrhnike, g. Stojan Jakin.


Deli:

Delavnico je organiziral Turizem Ljubljana (RDO Osrednja Slovenija) v sodelovanju z Zavodom Ivana Cankarja Vrhnika, za profesionalno izvedbo sta poskrbeli mednarodna šola Brand Busissines School in podjetje Gabrun iz Ljubljane.  

Zbrane je nagovorila in pozdravila ga. Marija Zakrajšek, predstavnica Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika, ki redno sodeluje s Turizmom Ljubljana. Ta je tokrat Vrhniko izbral za prvo tovrstno srečanje v regiji. Župan Vrhnike, g. Stojan Jakin, je nato povedal nekaj besed o potencialih turizma na našem območju, ki jih je potrebno in ki jih bomo s skupno močjo lahko izkoristili. 
Prodati turistični produkt je težko, saj turisti pričakujejo od turistične storitve mnogo več kot le posteljo, hrano ter svež zrak. Najpomembnejše je doživetje, ki se na koncu pretvori v zgodbo, ki jo zadovoljen turist pripoveduje naprej (in lepi na zid socialnega omrežja). Torej moramo Izhajati iz zgodb, ki bi jih turist lahko doživel, ki so edinstvene in privlačne. Te morajo izhajati iz okolja, kjer se turistični produkt procesira, s čimer dobi lokalno okolje še dodatno draž in težo.  Pri tem so ključna tematska področja, ki jih predvideva aktualna strategija razvoja in trženja turizma v regiji: kultura in zgodovina, narava, rekreacija in šport, kulinarika, prireditve in dogodki ter poslovni turizem. Na delavnici smo tako iz obstoječe ponudbe in novih idej skušali oblikovati konkurenčne in inovativne integralne turistične produkte (ITP-je).

Kot zanimivost, Brand Busissines School je predavala po inovativni metodi LEPRIM (LEarn, PRactise in IMplement, torej učenje, praksa in Udejanjanje), katere prednost je predvsem temveč čas, ki je potreben za osvojitev novih znanj. Metodo LEPRIM je razvil dr. Andrej Pompe. Zanimivost predavanja je bila v tem, da smo slušatelji dobili nalogo v obliki pisanja spisa, vsak je dobil list in napisal spis na temo, ki mu je trenutno aktualna. Zgodbe in doživetja, ki smo jih napisali na delavnici, ne bodo ostale le na papirju - namen je izoblikovati jih v dejanske produkte, ki jih bomo lahko ponudili turistom. Predavatelji jih bodo pregledali ter najboljši dve ideji iz vsakega sklopa delavnic predstavili na javni prireditvi.

Kot zanimivost, med odmorom so nam predstavili in postregli s Cankarjevo kavo (Escobar), ki jo pražijo na Vrhniki, o kateri smo v Našem časopisu že pisali. 
Več o prireditvi na odlični spletni strani  www.visitvrhnika.si. 

 

Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3, 3D
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.