Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
33°C
18°C
JUTRI
35°C
19°C
16412

Hišo okrasil z več kot 10 tisoč lučkami

Jan Zadravec z Vrhnike uživa v božičnih praznikih, predvsem v prazničnih svetlobnih okrasitvah. Pred tremi leti je naneslo, da je prvič okrasil domač dom, kar ga je tako navdušilo, da sedaj vsako leto nadgrajuje osvetlitev in postavitev različnih figur. »Tretjo zimo čisto sam krasim celo hišo z več kot 10.000 lučkami, kar znaša več kot 300 metrov lučk. Poleg tega postavim še veliko dodatkov, kot so sani, jeleni in napihljiv dvometrski snežak,« pravi 23-letni Vrhničan. In zakaj se tako trudi? »Če enostavno odgovorim, rad vidim božično vzdušje v zraku ter rad imam, ko ljudje hodijo mimo in se ustavijo ter občudujejo prelep splet  svetlobe in v tistem trenutku pozabijo na vse slabe stvari.

Pozimi se zelo skrajša dan in posledica je, da so ljudje hitreje slabe volje, zato jih rad razveselim z nečim magičnim in jim dam malo več veselja.« Ko je letos obešal lučke in so otroci tekali mimo, so se ustavljali, gledali Božička in govorili: »Ooo, Božiček!« . To mu daje energijo, radost in zadovoljstvo, da se bo tudi v prihodnje trudil z novoletnim okraševanjem. »Upam, da bom vsako leto nekoliko povečal obseg okrasitve, sem pa glede nato, da je zdaj 3. leto, zelo zadovoljen s tem kar mi je uspelo,« je še povedal sogovornik. (gt)


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi