Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
10°C
JUTRI
24°C
12°C
Oceni objavo

Dobrodelne frizerke zbrale preko dva tisoč evrov

Vrhnika, 16. junij – Letošnja novost Argonavtskih dne je bil tako imenovani »Frizerski maraton«, v okviru katerega so frizerke, frizerji in vizažistke opravljali svoje storitve v zameno za prostovoljne prispevke. V dvanajst urnem maratonu so zbrali kar 2550 evrov, ki so jih namenili v dobrodelne namene (Zvezi prijateljev mladine Slovenije) za letovanje otrok in nakup šolskih potrebščin. Kot je dejala Neška iz istoimenskega frizerskega salona na Stari cesti, ki je bila pobudnica in gonilna sila projekta, se je na njen poziv odzvalo čez trideset frizerjev, frizerk in vizažistk. »Že v času tekmovanja v šovu Zlati rez smo se pogovarjale, kako bi lahko bile s svojim delom dobrodelne. Tako se je porodila ideja o dobrodelnem maratonu, na katerega sem povabila Srednjo frizersko šolo, prijateljice, poslovne kolege, nekdanje frizerke, vizažistke, kozmetičarke … Odziv je bil odličen. Ne gre samo za dobrodelno noto, gre tudi za druženje, poslovno mreženje, izmenjavo izkušenj.« Na stolih frizerk se je tako izmenjalo na desetine mladih in starih, tako žensk kot moških, željnih poletne lepotne osvežitve. Vsekakor je projekt padel na plodna tla, vsa pohvala pa gre dekletom in puncam, pa verjetno tudi kakšnemu moškemu, ki so zmogli maratonsko striženje v dobrobit otrok.

 

Gašper Tominc, foto: GT

Oglejte si tudi