Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
19°C
11°C
JUTRI
16°C
11°C
8491

Arheološko odkritje na Gradišču

Gradbena dela, ki zadnje tedne potekajo na cesti na vrhniškem Gradišču, je začasno ustavilo arheološko odkritje pri hiši Gradišče 8. Na slabih dveh metrih globine so izvajalci del naleteli na ostanke starega zidu in večje količine razbite opeke. Glede na debelino zidu, ki ne dosega enega metra, bi verjetno težko rekli, da gre za del zidu rimskega kastela na Hribu. Stavba bi sodeč po arheoloških skicah iz prejšnjega stoletja pravzaprav stala že izven rimskega obzidja. Na prvi pogled celo deluje, da so bili njeni temelji vkopani v podlago skozi debelo plast pepela - morebiti zapuščina Atilovega pohoda na Rim? Ker v franciscejskem katastru, niti pozneje, na tem mestu ni vrisane stavbe, temveč cesta, bi lahko sklepali, da gre za srednjeveško gradnjo. O tem se bo seveda na koncu izrekla arheološka stroka. O njihovih dognanjih bomo seveda v Našem časopisu še poročali.

 

Damjan Debevec, Foto: DD

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi