Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Ponoči bo na Primorskem še precej jasno, v notranjosti Slovenije pa se bo postopno pooblačilo. Še bo pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
1°C | 6°C
torek, 19.11.2018
2°C | 4°C
sreda, 20.11.2018
2°C | 2°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 4°C
petek, 22.11.2018
4°C | 7°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 18h
V nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
1°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Arheološko odkritje na Gradišču


NOVICE

| |
01.10.2018      8:30
A A

Arheološko odkritje na GradiščuDeli:

Gradbena dela, ki zadnje tedne potekajo na cesti na vrhniškem Gradišču, je začasno ustavilo arheološko odkritje pri hiši Gradišče 8. Na slabih dveh metrih globine so izvajalci del naleteli na ostanke starega zidu in večje količine razbite opeke. Glede na debelino zidu, ki ne dosega enega metra, bi verjetno težko rekli, da gre za del zidu rimskega kastela na Hribu. Stavba bi sodeč po arheoloških skicah iz prejšnjega stoletja pravzaprav stala že izven rimskega obzidja. Na prvi pogled celo deluje, da so bili njeni temelji vkopani v podlago skozi debelo plast pepela - morebiti zapuščina Atilovega pohoda na Rim? Ker v franciscejskem katastru, niti pozneje, na tem mestu ni vrisane stavbe, temveč cesta, bi lahko sklepali, da gre za srednjeveško gradnjo. O tem se bo seveda na koncu izrekla arheološka stroka. O njihovih dognanjih bomo seveda v Našem časopisu še poročali.

 

Damjan Debevec, Foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 464
Izšla: 05.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.