Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
-2°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
1°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 23°C
sobota, 29.09.2018
9°C | 17°C
nedelja, 30.09.2018
0°C | 16°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zbiranje sredstev za medicinsko-humanitarno ......


ŠOLSTVO

| |
21.12.2016      8:19
A A

Zbiranje sredstev za medicinsko-humanitarno odpravo na Madagaskar 2017Deli:

V soboto, 17. 12. 2016, smo prostovoljci Osnovne šole Vransko-Tabor pomagali zbirati prostovoljne prispevke za medicinsko-humanitarno odpravo na Madagaskar. Tja se bodo v maju 2017 odpravili trije mladi zdravniki: Jernej Lesjak, Staša Mudrovčič in Alejandro Rant ter zobozdravnica Alja Črv. Zdravili bodo ljudi, ki imajo do prve bolnišnice dve do tri ure vožnje.


Pred trgovino Jager smo se zbrali ob osmih. Ker je bilo še jutro, ni prišlo veliko ljudi, zato smo pristopili do vsakega mimoidočega ter ga prosili za prispevek. Zaradi nizkih temperatur smo se odločili prestaviti v trgovino. Notri je bilo več ljudi, zato smo zbrali tudi več prispevkov. Bilo je veliko dobrodelnežev, ki smo jim ponudili domače piškote, ki jih je spekla Monika. V zameno za prispevke smo ljudem ponudili koledarje, majice in skodelice. Bili smo zelo veseli, ko smo slišali, da smo zbrali okrog 450 evrov. Ker je vsega lepega enkrat konec, se je tudi naše skupno zbiranje končalo okrog 13. ure, z zbiranjem sredstev pa so nadaljevali Lesjakovi.

Prostovoljci, ki smo pomagali zbirati, smo: Monika Lesjak, Nika Granda, Žiga Turnšek, Nives Podbregar in Jana Semprimožnik ter naši mentorici, gospa Tadeja Zupanc in gospa Mirjana Kelavić. Imeli smo se super, ker vemo, da smo pomagali pri odpravi na Madagaskar.

 

Jana Semprimožnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 147
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.