Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

pretežno jasno
Danes bo delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem večinoma šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 16, na Primorskem do 20 °C.
4°C | 16°C
sreda, 24.09.2018
13°C | 18°C
četrtek, 26.09.2018
0°C | 16°C
petek, 27.09.2018
1°C | 22°C
sobota, 28.09.2018
6°C | 22°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

UČENCI 3. A SMO PEKLI …, GIBANICO SMO SPEKLI...


ŠOLSTVO

| |
20.12.2016      7:19
A A

UČENCI 3. A SMO PEKLI …, GIBANICO SMO SPEKLIDeli:

V petek, 16. 12. 2016, so se učenci 3. a preizkusili v branju z razumevanjem. Učenci so dobili recept za pripravo prekmurske gibanice. Vsaka skupina je samostojno pripravila svoj del gibanice. Za uspešno opravljeno delo so morali recepte dobro prebrati, natančno odmeriti vse sestavine in upoštevati postopek priprave jedi. Med delom so učenci potrebovali zelo malo pomoči, izkazali so se kot spretni in natančni kuharji, kar so dokazali s končnim izdelkom – s pekačem prekmurske gibanice. Gibanica je bila okusna, učenci pa ob koncu prav ponosni na svoje delo in zadovoljni s svojimi dosežki. O samem delu so sestavili spodnje zapise.


V petek, 16. 12. 2016, smo šli tretješolci v gospodinjsko učilnico. Tam smo se razdelili v pare oziroma v skupine po tri. Vsaka skupina je naredila del prekmurske gibanice. Najbolj mi je bilo všeč, ko sem dala sladkor v lonček in ga dodala nadevu. Vse nadeve smo zložili skupaj in dali gibanico v pečico.

Klavdija Mali

 

Danes sem prišel v zjutraj v varstvo, iz varstva smo šli v svoje učilnice. Razredničarka je hitro prišla. Skupaj smo šli v gospodinjsko učilnico, kjer smo sami prebrali recept in po receptu začeli delati. Razdeljeni smo bili v šest skupin. Vsaka skupina je pripravila enega izmed nadevov gibanice, ki smo jo zložili skupaj in spekli.

Gal Slapnik


Danes smo prvi dve šolski uri bili v gospodinjski učilnici. S sabo smo vzeli predpasnike, peresnico in zvezek. Najprej smo prebrali recept in odgovarjali na vprašanja. Vsaka skupina je delala svoj del gibanice. Eni so naredili testo, drugi pa smo delali nadeve. Ko smo naredili vse, smo vse tako, kot je pisalo na receptu, zložili v pekač. Zloženo gibanico smo dali v pečico, kjer se je pekla eno uro. Gibanica je bila okusna in nam je dobro teknila.

Saša Musi

 

Zjutraj sem prišla v šolo. Odšla sem v razred. Učiteljica nam je povedala, da bomo naredili prekmursko gibanico. Odšli smo v gospodinjsko učilnico. Tam smo se razdelili v skupine. V skupini sem bila skupaj s Špelo in Sašo. Dobile smo recept, ga prebrale in odgovorile na vprašanja. Nato smo se lotile kuhanja. Z delom smo bile hitro gotove. Ko so vse skupine končale, smo gibanico zložili skupaj in jo dali v pečico. Po eni uri se je spekla. V razredu smo jo pojedli.

Ajda Bogataj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 147
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.