Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
2°C | 5°C
četrtek, 20.11.2018
1°C | 4°C
petek, 22.11.2018
4°C | 8°C
sobota, 23.11.2018
4°C | 8°C
nedelja, 24.11.2018
3°C | 10°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

OBISK DARSOVEGA NADZORNEGA CENTRA VRANSKO


OSNOVNA ŠOLA

| |
08.10.2018      21:30
A A

OBISK DARSOVEGA NADZORNEGA CENTRA VRANSKODeli:

Petek smo vranski tretješolci izkoristili za ogled Darsovega nadzornega centra Vransko. Zahvaljujemo se gospodu Urošu Blatniku, ki nam je pomagal pri izvedbi ogleda in nas tudi prijazno sprejel. Več o dogodku so zapisali učenci sami.

V petek, 5. 10. 2018, smo šli na Dars. Mančin ati nam je razkazal nadzorno postajo. Na računalniku nam je pokazal prometne nesreče. Zelo so bile nevarne. Videli smo, kako so se vozniki peljali v napačno smer. Na koncu nam je Mančin ati razkazal vsa vozila Darsa, videli smo zaboj za sol, plug, frezo za sneg in bagija. Po končanem ogledu smo se vrnili nazaj v šolo. Ko sem prišel v šolo, sem popil liter vode. Izlet je bil zelo zanimiv. Izvedeli smo veliko novih stvari. Najbolj so mi bili všeč posnetki prometnih nesreč.

Max Mravljak, 3. b

 

Na Dars smo šli v petek, 5. 10. 2018. Šli smo peš. Tam nas je sprejel g. Uroš Blatnik. V prostoru smo videli veliko monitorjev. Povedal je, kako kamere snemajo avtoceste. Pokazal nam je sol, ki jo pozimi stresajo na cesto. Nazaj smo šli zelo počasi.

Lia Adlešič, 3. a

 

V petek, 5. 10. 2018, smo šli peš na Dars. Tam nas je sprejel g. Uroš Blatnik. V prostoru smo videli, da imajo na avtocestah nameščene kamere, kar smo lahko videli na monitorjih. Gospod je pokazal posnetke prometnih nesreč. Pokazal nam je veliko cisterno za sol. O soli je povedal, da ko je zunaj bolj mrzlo od 5 stopinj, sol ne deluje več. Potrebno ji je dodati kalcij. Potem smo šli peš do šole.

Jakob Golob, 3. a

Dars smo si ogledali v petek. Tja smo šli po bližnjih poteh. Tam nas je sprejel gospod Uroš. Videli smo veliko posnetkov prometnih nesreč. Povedal nam je še druge stvari, da smo čim več izvedeli o Darsu. Pokazal nam je kupe soli in povedal, kaj naredijo, če je zunaj zelo mrzlo. Po poti nazaj je bilo veliko lukenj.

Žiga Dolar, 3. a

 

V petek, 5. 10. 2018, smo šli na Dars. Šli smo peš. Gospod Uroš Blatnik nas je tam sprejel. Pokazal nam je posnetke različnih prometnih nesreč. Videli  smo kupe soli, s katerimi pozimi solijo ceste. Povedal nam je, da kadar je manj kot minus 5 stopinj, soli dodajajo kalcij. Nazaj smo se vlekli počasi.

Ema Praprotnik, 3. a
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 149
Izšla: 30.10.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.