Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
23°C
9°C
JUTRI
23°C
9°C
Deli
2063

Z MOBILNIKI PO VRANSKEM

Učenci 3. b-razreda so se v četrtek, 28. 11. 2018, z mobilnimi telefoni odpravili raziskovat Vransko. Na telefone so si doma prenesli aplikacijo CŠOD Misija in poiskali učno pot Ko se srečata preteklost in sedanjost. Pot jih je vodila do različnih stavb na Vranskem, kjer so jih čakali izzivi. Pri uspešno opravljenih izzivih so sestavljali značko. Na učnem sprehodu so odkrili in spoznali marsikatero zanimivost, ki je niso poznali. Učencem je bilo delo všeč, uživali so v izzivih in ugotovili, da so telefoni uporabni še za kaj drugega kot igranje igric in poslušanje glasbe. Več o dogodku so zapisali tretješolci sami.

Danes smo v šolo lahko prinesli telefone. Naša pot se je začela pri vrtcu Vransko. Na telefonih smo reševali test. Nadaljevali smo pri Schwentnerjevi hiši. Na fotografiji smo morali označiti, kje na hiši sta začetnici Lavoslava Schwentnerja. Od tam smo šli do hiše Viktorja Lipeža. Raziskovanje smo nadaljevali proti hostlu in piceriji Golobček. Čez cesto smo šli do stavbe nekdanjega krajevnega urada. Nadaljevali smo proti Osetovi hiši, sedanji občinski stavbi, kjer deluje občina in župan. Šli smo tudi pod kostanje, kjer je decembra prireditveni prostor. Obiskali smo cerkev, kulturni dom in zdravstveni dom. Od tam smo se vrnili nazaj v šolo. Dan mi je bil zelo všeč. Tara Cestnik Čujo

Danes smo šli po Vranskem. Uporabljali smo telefone. Z njimi smo reševali izzive. Bili smo v skupinah. Izzivi so bili težki. Zabavali smo se. Ko smo šli proti šoli, smo telefone izklopili. Vanja Šlogar, 3. b

Danes, 28. 11. 2018, smo imeli v šoli telefone. Hodili smo po Vranskem. Reševali smo izzive, na katerih smo dobili del značke, če smo rešili pravilno. Bilo mi je všeč. Metka Grahek Ličer, 3. b

 

Danes smo odšli na misijo. S sabo smo prinesli telefon in se razdelili v skupine. Bil sem z Maxom in Žigom. Lepo smo sodelovali in si pomagali. Najprej smo se oblekli in šli ven. Začeli smo pri vrtcu in Schwentnerjevi hiši. Tam smo na telefonu rešili kviz. Nadaljevali smo s hišo Viktorja Lipeža in Muzejem motociklov. Ogledali smo si še picerijo, nekdanji krajevni urad, občinsko stavbo, cerkev in zdravstveni dom. Na vsaki postaji smo prebrali opise znamenitosti in rešili naloge. Bilo mi je všeč. Tibor Aleksić, 3. b

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi