Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
17°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 6h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
17°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Žled povzročal škodo tudi v naši občini


OBČINSKE

| |
19.02.2014      11:12
A A

Žled povzročal škodo tudi v naši občini


V začetku februarja so tudi našo občino prizadele izredne vremenske razmere, ki jim je botrovalo predvsem deževje ob temperaturah pod lediščem. Pokrajino sta okovala led in žled.


Deli:

Od nevšečnosti so naši občani občutili predvsem  težave s prevoznostjo višje ležečih lokalnih cest in javnih poti ter moteno oskrbo z električno energijo, povzročena pa je bila tudi velika škoda v gozdovih, sadovnjakih ter na drugem drevju.


Občinski štab Civilne zaščite  je tako že v nedeljo, 2. februarja, odločil, da zaradi nezmožnosti zagotavljanja varne poti v šolo in vrtec, naslednji dan ostanejo zaprte vse enote Javnega zavoda OŠ Vransko - Tabor, na vešče občane pa naslovil prošnjo za pomoč pri odstranjevanju podrtega drevja in vejevja z namenom zagotavljanja prevoznosti cest.


Prostovoljni gasilci vseh gasilskih društev v občini in delavci Elektra Celje so si prizadevali zagotoviti prevoznost lokalnih cest in javnih poti ter odpraviti težave pri oskrbi z električno energijo. Ob pomoči občanov so uspeli ceste očistiti do te mere, da sta lahko v torek šola in vrtec v torek ponovno odprla vrata, velika večina gospodinjstev v občini pa je bila ponovno priključena na elektroenergetsko omrežje. Občini je uspelo kupiti 11 dodatnih 2,2 kW agregatov, ki so jih gasilci nato dostavili gospodinjstvom, ki so jih še potrebovala.


Ob odjugi, ki je nastopila v sredo, so se razmere pričakovano ponovno poslabšale. Za krajši čas so bile zaradi podirajočega se drevja zaprte ceste Ropasija–Čreta, Vologa–Lipa, Ločica– Zahomce in regionalna cesta na odseku Vransko–Trojane. Pod težo žledu je klonil tudi steber visokonapetostnega daljnovoda Beričevo - Podlog v neposredni bližini domačije Vrhovnik v Jeronimu.


V četrtek se je situacija na terenu večinoma normalizirala, vse ceste v občini so že bile normalno prevozne, brez električne energije pa so bila le še posamezna gospodinjstva.


Ob tej priložnosti se gasilcem PGD Vransko, PGD Tešova, PGD Prekopa – Čeplje - Stopnik, PGD Ločica, delavcem Elektra Celje, gostilni Grof in vsem občanom, ki so kakor koli pomagali omiliti posledice izrednih vremenskih razmer, iskreno zahvaljujemo za njihov nesebičen prispevek in požrtvovalnost. Prav tako se zahvaljujemo podjetju Monter d. d. iz Zagreba, ki nam je dal na razpolago dva velika 60 kW agregata, ki sta bila skladiščena na Vranskem in katerih so se nato razveselili na Dobrovljah.


Povezanost skupnosti in čut do sočloveka se najbolj izkažeta ravno v zahtevnih razmerah, kakršnim smo bili priča. Hvala vam.


Župan in občinska uprava

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 134
Izšla: 31.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017 | Družabni dogodki
POSTAVITEV IN KRASITEV MLAJA NA STAR NAČIN
24.06.2017 | Družabni dogodki
PROSLAVA OB DNEVU DRŽAVNOSTI
27.06.2017 | Ostalo
Prireditev Entente florale
02.07.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA
24.06.2017 | Družabni dogodki
POSTAVITEV IN KRASITEV MLAJA NA STAR NAČIN
24.06.2017 | Družabni dogodki
PROSLAVA OB DNEVU DRŽAVNOSTI
25.06.201 | Šport
KOLESARJENJE PO SPODNJI SAVINJSKI DOLINI
25.06.201 | Šport
POHOD IN KOLESARJENJE NA ČRETO
27.06.2017 | Ostalo
Prireditev Entente florale

Bodite prvi pri oddaji mnenja.