Logo MojaObčina.si
DANES
30°C
18°C
JUTRI
30°C
18°C
Oceni objavo

Iz Dobja v Šentrupert, k sv. Barbari in na Handil

V soboto, 20. aprila, smo se podali na izlet po poteh treh občin. Pešpot smo začeli v Škarnicah v občini Dobje, kjer nas je pričakal naš vodnik Alojz Antlej, oče naše županje. Skupaj z ženo sta nam postregla jutranjo kavo in pecivo, nato pa smo se odpravili proti Šentrupertu. Pot nas je vodila po asfaltiranih cestah, kolovozih in čez dvorišča domačij, kjer so nas mnogi domačini prijazno postregli. V Šentrupertu smo  bili deležni pogostitve, še preden smo prišli do farne cerkve sv. Ruperta. Verjetno so se razveselili pohodnikov iz rojstnega kraja župnika Izidorja Pečovnika  Dorija, ki je tu nekaj let opravljal službo dušnega pastirja in v fari pustil zelo močno sled, a še bolj verjetno je, da smo hodili po krajih, kjer domujejo prijazni in gostoljubni ljudje. Iz Šentruperta smo pot nadaljevali proti kapeli sv. Barbare v Trobnem Dolu, ki je  bila zgrajena z evropskimi sredstvi in jo je zasnoval župnik Dori. Med potjo smo večkrat opazili oznake za Barbarino pot, po kateri prvo soboto v decembru poteka Barbarin pohod. Iz Trobnega Dola smo se povzpeli še na 651 m visok in razgleden hrib Handil, od koder so vidni Kamniško-Savinjske Alpe, Pohorje, Boč, Donačka gora ter bližnji gričevnat svet Kozjanskega.

Izlet po občinah Dobje, Šentjur in Laško smo zaokrožili na začetni točki v Škarnicah, kjer gostoljubja še ni bilo konec. Družina Antlej/Hebar nas je pred odhodom pogostila še s pijačo in okusno enolončnico, nato pa smo se s hvaležnostjo poslovili od dobrih ljudi.

Suzana Felicijan Bratož


Oglejte si tudi