Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
17°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 7h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
17°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Delovna terapija na uporabnikovem domu


NOVICE

| |
13.04.2015      13:06
A A

Delovna terapija na uporabnikovem domuDeli:

Pride dan, ko na naša vrata nepričakovano potrka poškodba ali bolezen in je potreben obisk bolnišnice. Nemalokrat je potrebno ostati v bolnišnici dalj časa in zaradi tega obnemoremo. Ob odpustu nam zdravniki priporočajo nadaljnje okrevanje v  rehabilitacijskih centrih, zdraviliščih, skratka ustanovah, ki nudijo pobolnišnično zdravljenje. Včasih pa osebni zdravnik napiše delovni nalog za fizio in delovno terapijo na bolnikovem domu.

Delovni terapevti najprej z bolnikom oz. uporabnikom, kot ga imenujemo, opravimo pogovor in osnovno testiranje. Na podlagi pridobljenih podatkov lahko pripravimo nadaljnjo obravnavo. Po večini uporabnike najprej učimo posedanja preko roba postelje. Lahko vključimo tudi enostavne vaje za ravnotežje, prenosa teže z ene strani telesa na drugo. Seveda je dosti lažje delati, če ob tem sodelujemo s fizioterapevti. V kolikor uporabnik potrebuje za premikanje invalidski voziček, ga naučimo samostojnega presedanja s postelje na invalidski voziček in nazaj in tudi vožnje z invalidskim vozičkom. Če bo naš uporabnik voziček potreboval dalj časa, mu svetujemo pri nakupu najprimernejšega. Velikokrat se zgodi, da se naši uporabniki ne zmorejo več samostojno obleči – tu jim najprej pomagamo z vajami za večanje mišične moči, obsegov gibov in podobno ter seveda s samim izvajanjem oblačenja in slačenja. V kolikor vidimo, da oseba potrebuje kakšen pripomoček za lažje opravljanje vsakodnevnih opravil, mu svetujemo pri nakupu ali izdelavi ustreznega pripomočka – za obuvanje nogavic, zapenjanje gumbov, pobiranje predmetov s tal, umivanje hrbta, rezanje kruha, protizdrsna podloga za obroke in tuš, stol v tuš kabini in mnogi drugi. Če na uporabnikovem domu ocenimo, da je potrebna kakšna prilagoditev, mu to priporočamo in pri tem pomagamo. Vse dejavnosti in aktivnosti, ki jih izvajamo z uporabnikom, izberemo po njegovih prioritetah. Poskušamo ga narediti samostojnega glede na dano situacijo. Včasih uporabnik postane popolnoma samostojen, tako kot pred boleznijo ali poškodbo. Spet drugič pa je že velik uspeh, če se zmore samostojno presesti na invalidski voziček in se sam peljati z njim. Veselimo se majhnih uspehov. Za mnoge je okrevanje hitrejše in lažje, ker ostanejo v domačem okolju. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 134
Izšla: 31.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017 | Družabni dogodki
POSTAVITEV IN KRASITEV MLAJA NA STAR NAČIN
24.06.2017 | Družabni dogodki
PROSLAVA OB DNEVU DRŽAVNOSTI
27.06.2017 | Ostalo
Prireditev Entente florale
02.07.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA
24.06.2017 | Družabni dogodki
POSTAVITEV IN KRASITEV MLAJA NA STAR NAČIN
24.06.2017 | Družabni dogodki
PROSLAVA OB DNEVU DRŽAVNOSTI
25.06.201 | Šport
KOLESARJENJE PO SPODNJI SAVINJSKI DOLINI
25.06.201 | Šport
POHOD IN KOLESARJENJE NA ČRETO
27.06.2017 | Ostalo
Prireditev Entente florale

Bodite prvi pri oddaji mnenja.