Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Za Lovsko družino Vojnik je uspešno leto


NOVICE

| |
07.03.2016      10:29
A A

Za Lovsko družino Vojnik je uspešno leto


Ko smelo zastavljamo cilje za novo leto, je treba pregledati tudi, kakšno je bilo preteklo. V petek, 4. 3. 2016, ob 18. uri so se v prostorih Lovskega doma v Vojniku sestali člani Lovske družine Vojnik in njihovi gostje. Po sprejemu dnevnega reda letnega občnega zbora je sledil pozdrav predsednika Lovske družine Vojnik, Janeza Pavla Marina, ki je na kratko povzel aktivnosti, ki so jih opravili v letu 2015 in se ob tem vsem članom iskreno zahvalil za opravljeno delo.


Občni zbor LD Vojnik
Občni zbor LD Vojnik
Deli:

Po predstavljenih poročilih posameznih komisij in odborov LD Vojnik lahko rečemo, da so vsi zastavljeni cilji doseženi, finančno poslovanje je bilo pozitivno, nadzorni odbor je ob svojih ugotovitvah lahko poročila potrdil in si zaželel vzornega dela še naprej.

Sledila je razprava in pozdrav gostov. Letnega občnega zbora LD Vojnik so se udeležili: predstavnica Občine Vojnik, Petra Pehar Žgajner, predstavniki Lovskih družin Dobrna, Celje in Vitanje, predstavnik Lovske družine Sveta Marjeta niže Ptuja, predstavnik Lovske zveze Slovenije, predstavnik Območnega združenja savinjsko-kozjanskega lovsko upravljavskega območja ter predstavnika Čebelarskega društva Vojnik. Poleg pozdravov, ki so jih prenesli članom Lovske družine Vojnik, si gostje želijo tvornega sodelovanja še naprej, druženja ob skupnih lovih in medsebojne pomoči, tudi pri odkrivanju krivolova, ki so ga izpostavili predstavniki LD Vitanje. Prav tako je bilo izpostavljeno intenzivno delo pristojnih inšpekcijskih služb, kar daje vedeti, da je področje lova pod skrbnim nadzorom. Čebelarsko društvo Vojnik pa je ob koncu razprave povabilo člane lovske družine, da v prihodnje pripravi podobne akcije, kot so jo pripravili v letu 2014, ko so dan odprtih vrat združili s predstavitvijo dejavnosti društev in na dogodek povabili občane. Omenjeni dogodek je bil zelo obiskan.

V nadaljevanju zbora članov so člani LD Vojnik soglasno potrdili sklep in v svoje vrste sprejeli novega člana g. Romana Grušovnika. Soglasno so bili potrjeni tudi vsi pripravljeni akti LD Vojnik, finančni načrt za leto 2015 in plan finančnega načrta za leto 2016. Ob visokem jubileju in aktivnem članstvu sta priznanja s strani g. Mastnaka, strokovnega tajnika Lovske zveze Slovenije, prejela g. Karli Škoflek in g. Jože Korošec, oba sta 40 let aktivna člana Lovske družine Vojnik. Lovska družina Vojnik upravlja tudi z nekaj več kot 4200 hektarji zemljišč, ki so pretežno kmetijska, skrb za divjad je zelo pomemben dejavnik pri ohranjanju biotske raznovrstnosti, hkrati pa, kot so poudarili lovske družine, vse to ne bi bilo tako uspešno, če ne bi z roko v roki delali tudi z lastniki zemljišč, za kar se jim iskreno zahvaljujejo.

Če povzamemo besede gospodarja LD Vojnik, Branka Jelena, moramo slediti strokovnim usmeritvam pristojnih institucij, dosegati zastavljene cilje, spoštovati red in hkrati ohranjati stik z naravo in divjadjo.    

Tekst in foto: Petra Pehar Žgajner






0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.