Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

pretežno jasno
-1°C | 9°C
torek, 22.01.2018
-4°C | 4°C
sreda, 23.01.2018
-2°C | 9°C
četrtek, 24.01.2018
-2°C | 10°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Turistično društvo Nova Cerkev v mesecu ......


TURIZEM

| |
04.09.2011      4:40
A A

Turistično društvo Nova Cerkev v mesecu avgustu


Mesec avgust je bil kljub poletni vročini pester in zanimiv. Na začetku meseca je grad Lemberg obiskala skupina iz Bavarske. K sodelovanju nas je povabil Franci Zidar. Naše članice so s svojimi domačimi dobrotami obiskovalce pogostile in jim predstavile del domače kulinarike.


Deli:

Sredi meseca so se naši člani udeležili srečanja in tekmovanja v kuhanju pohorskega lonca na Rogli. Za prave sestavine in kuharske spretnosti so dobili priznanje, na katerega so ponosni.

Grad Lemberg je vedno bolj živ. V organizaciji Festivala Serviqc Brežice je na gradu potekal koncert poljske skupine Silva Rerum. Srednjeveška glasba je napolnila grad. Članice društva so se ponovno izkazale s pripravo domačih dobrot in pogostitvijo obiskovalcev.

Konec meseca smo člani nestrpno pričakovali. Druženje in dobra volja nam je že dolgo skupna. Za tokratno poletno ekskurzijo smo izbrali južne kraje ob reki Neretvi in Dalmacijo. Kljub veliki vročini smo si ogledali vse glavne znamenitosti (kamniti mesti Mostar in Dubrovnik), romarski center Međugorje in spoznali rodovitno dolino reke Neretve. Z zanimanjem smo opazovali turistični vrvež in njihovo pestro ponudbo. Proste trenutke smo izkoristili za skok v morje, druženje in zabavo.

Na začetku avgusta je praznovala rojstni dan tudi predsednica TD Nova Cerkev Alenka Prebičnik Sešel, člani društva pa se nikakor nismo mogli upreti želji, da jo obiščemo in ji zaželimo vse najlepše.


 

Zvezdana Gal

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.