Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 26°C
petek, 30.06.2017
12°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Temna, temna noč


KULTURA

| |
22.11.2013      12:05
A A

Temna, temna noč


Gledališka predstava, ki jo je po istoimenski zgodbi M. Christina Butler dramaturško predelala in zrežirala Špela Verlak, je bila 19. 10. 2013 premierno uprizorjena na odru domačega kulturnega doma v Vojniku.


Premierna predstava BMK Temna, temna noč.
Premierna predstava BMK Temna, temna noč.
Deli:

Namen otroške gledališke predstave je bil najmlajši publiki pričarati pravljični svet, v katerega so igralci želeli popeljati tudi ostale obiskovalce.

 

Vlogo žabca, ki se razveseli, da bo po dolgem spanju pod kamnom lahko končno skočil v svoj ribnik, je zaigrala Špela Verlak. Na poti k ribniku sreča navihanega ježka (Matjaž Kovač), boječega jazbeca (Anže Kovač), sladkosnedega polha (Nina Založnik) in prijaznega zajčka (Anja Božnik). Ko končno prispe do težko pričakovanega ribnika, pa žabec zagleda pošast, ki se je prestraši, zato odhiti k svojim prijateljem, s katerimi s skupnimi močmi ugotovijo, da je strah mnogo večji, kadar smo sami, in da se lahko prestrašimo tudi lastne sence. A žabcu je ta strah s pomočjo prijateljev uspelo premagati.

 

Članom BMK KUD France Prešern Vojnik pa je s plakatom Nika Krofliča z zanimivo scenografijo, kostumi Slavice Božnik, svetlobnimi in zvočni učinki Urbana Podergajsa, razgibano igro igralcev in nagovorom Marjane Kovač, ki je otroke s posebnim občutkom povabila k ogledu pravljice, uspelo zaključiti prvo predstavo za otroke v njihovi izvedbi.

 

Ob koncu se je režiserka zahvalila vsem sodelujočim, obiskovalcem in »še zlasti otrokom, ki so pravljične junake nagradili z bučnim aplavzom in pokazali, za koga se je v življenju vredno truditi.«

                                                                                               Lidija Eler Jazbinšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.