Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

delno oblačno
Popoldne bo povečini sončno. Najvišje dnevne temperature bodo večinoma od 5 do 10, na Primorskem do 13 °C.
-2°C | 12°C
torek, 21.11.2017
-2°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
3°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
1°C | 13°C
petek, 24.11.2017
1°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Teden otroka na POŠ Socka


OSNOVNA ŠOLA

| |
15.10.2012      17:52
A A

Teden otroka na POŠ Socka


Teden otroka na POŠ Socka je bil namenjen popestritvenim dejavnostim. Na naši šoli se je začel že kar v soboto, ko smo imeli športni dan.


Gospa Milika Omerza izdeluje punčke iz ličja
Gospa Milika Omerza izdeluje punčke iz ličja
Deli:

Ukvarjali smo se z atletiko. Tekli smo na 600 in 60 metrov, skakali v daljino in metali žogico ter žvižgača. Na koncu je sledila podelitev priznanj najboljšim v posamezni kategoriji.

  

V ponedeljek je učence od 1. do 3. razreda obiskala zobna sestra Karolina Praprotnik. Naučila nas je pravilno umivati zobe, nam povedala, kako lahko za zobe skrbimo tudi s pravilno prehrano in pijačo. Tekmovanje za naj zobke se tako začenja. Obljubili smo ji, da bomo za svoje zobe res kar najbolje skrbeli.

 

V četrtek nas je čakalo presenečenje. Po malici se je na našem šolske igrišču pojavilo pet kužkov, in to ravno na svetovni dan živali. Obiskali so nas Kosmati smrčki. Kosmati smrčki so skupina za aktivnosti in terapijo s psi. Vsak član Kosmatih smrčkov je v prvi vrsti ljubitelj živali, predvsem psov. Kosmati smrčki z namenom aktivnosti in terapije s psi obiskujejo domove za ostarele, vrtce, šole, tudi šole s prilagojenim programom, centre za varstvo odraslih ipd., skratka vse ustanove, ki si tega želijo in se trudijo kvaliteto življenja svojih varovancev dvigniti na višjo raven. Z nastopi in predavanji  izobražujejo ljudi, še posebej otroke in mladino, na kinološkem področju. V Socki smo spoznali kar pet različnih pasem. Kuža Jimm je pasme Cirneco dell’Etna in ima zelo rad sveže kremšnite, kuža Maj je dalmatinec, psička Neli je prišla k svoji lastnici iz zavetišča in je zelo pridna. Spoznali smo še airedalskega  terierierja Orsa, ki je potrpežljiv, prijazen in dober čuvaj, in pa kužka Nela, ki je državni prvak v športni kinološki disciplini Rally Obedience. Pokazal nam je kar nekaj veščin, ki jih zares obvlada. Otroci smo mu lahko metali žogo, katero jo je odbijal. Z njim smo se šli pravo malo odbojko. Lastnik posameznega psa nam je povedal značilnosti pasme, kako je potekalo učenje psa, kaj pes rad počne, kaj rad je, koliko gibanja potrebuje … Na koncu smo kužke lahko božali in se z njimi crkljali. Najlepša hvala Kosmatim smrčkom, ker ste nas obiskali in nam polepšali dan.

 

 V petek pa smo si ogledali predstavitev o dolžnostih in pravicah otrok in se o njih pogovorili. Ta dan je k nam na obisk prišla tudi gospa Milika Omerza in nas naučila izdelovati punčke iz ličja. Naše punčke iz ličja smo po pouku odnesli domov, da bodo lahko krasile naše domove. Gospa Milika, najlepša hvala!

 

V ponedeljek pa nas je obiskal Čarodej Andrej. Pripravil je veliko čarovnij, v nekaterih je celo potreboval našo pomoč. In naj vam povemo, da smo se dobro odrezali. Prav vse čarovnije so uspele. Tako, naš teden otroka se je začel prej in končal kasneje in uživali smo v njem.

                                                                                       Maja Kovačič, POŠ Socka
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2017
Danes ni dogodkov.
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Popravi in ponovno uporabi
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Izdelava adventne dekoracija
23.11.2017 | Ostalo
Prvi večer v kašči 2017/2018
24.11.2017 | Družabni dogodki
Prireditev odpade: MUZIKL ALPSKA SAGA
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Popravi in ponovno uporabi
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Izdelava adventne dekoracija
23.11.2017 | Ostalo
Prvi večer v kašči 2017/2018
24.11.2017 | Družabni dogodki
Prireditev odpade: MUZIKL ALPSKA SAGA
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.