Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Danes bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah in dolinah bo zjutraj in deloma dopoldne megleno. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 30 °C.
13°C | 29°C
sobota, 20.09.2018
13°C | 28°C
nedelja, 22.09.2018
14°C | 17°C
ponedeljek, 23.09.2018
7°C | 23°C
torek, 24.09.2018
13°C | 22°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Taščice v Dobju pri Planini


KULTURA

| |
30.08.2016      11:07
A A

Taščice v Dobju pri PlaniniTaščice in Solčavski Franci na Kozjanski domačiji
Taščice in Solčavski Franci na Kozjanski domačiji
Deli:

Ljudske pevke Taščice, članice KUD France Prešeren iz Vojnika, smo bile 25. avgusta 2016 povabljene k sodelovanju na tradicionalni tretji četrtkov večer na Kozjanski domačiji v Dobju pri Planini. Prireditev se odvija na približno 200 let stari, sicer obnovljeni kozjanski domačiji, in sicer z namenom ohranjanja ljudske dediščine, pod vodstvom gospoda Bojana Gučka. Domačija stoji na čudoviti lokaciji z razgledom na sosednje hribe vse do Planine in naprej. Sprejeli so nas izredno gostoljubni domačini, ki se že tretje leto trudijo privabiti čim več nastopajočih in gledalcev, kar jim, to moramo priznati, dobro uspeva.
Poleg nas so na začetku nastopili še mladi tamburaši pod vodstvom mentorice gospe Salobir, ki je poleg svojega pokojnega moža prava legenda kulturnega življenja v Dobju pri Planini (Pokaži kaj znaš idr.). Za prijetno glasbo je poskrbel Simpl band in 89 let stara (mlada) harmoničarka Milica Prešiček, sestra našega vojniškega glasbenika Rudija Recka. Nastopili so tudi Gala kvintet, citrarka Jasna Levičar s svojimi tremi učenkami, etnoskupina Nojeki iz Bistrice ob Sotli in za konec Šentjurski muzikanti.
Čas je hitro minil v prijetni pesmi in glasbi ter povezovanju Francija Podbrežnika (Solčavski Franci). Nastopajoči smo se na koncu še okrepčali ter se z obljubo, da drugo leto zopet pridemo, poslovili od teh lepih krajev in čudovitih gostiteljev.

Majda Brežnik, vodja Taščic
Foto: Franc Lebič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LJUDSKE PEVKE "TAŠČICE"? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


LJUDSKE PEVKE "TAŠČICE"
LJUDSKE PEVKE
CELJSKA CESTA 23 A
Tel:031 829 917
Ogledalo
Številka: 119
Izšla: 21.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.