Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.03.2018

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem delno jasno, ponekod bo pihala šibka burja. Drugod bo pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob morju 4, v alpskih dolinah okoli -5 °C.
0°C | 8°C
torek, 26.03.2018
-3°C | 12°C
sreda, 27.03.2018
0°C | 15°C
četrtek, 28.03.2018
3°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 24.3.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
8°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Žiga Skaza: »Smučanje je moja zabava in ......


ŠPORT

| |
03.06.2013      9:58
A A

Žiga Skaza: »Smučanje je moja zabava in veselje!«


Starost: 16 let Klub: Smučarsko društvo Unior Celje Trener: Gregor Marguč Cilji: nastop na mladinskih olimpijskih igrah prihodnje leto Vzorniki: Bode Miller Hobiji: motociklizem Sanjsko potovanje: smučišča v Ameriki in na Švedskem Vidnejši rezultati 2012/2013: 2. mesto v kategoriji starejši dečki - U16 v veleslalomu na državnem prvenstvu v Kranjski Gori, udeležba na mnogih mednarodnih tekmah. Na tekmah v tej sezoni je osvojil tudi 1. in 4. mesto v superveleslalomu na Kopah, 1., 2. in 4. mesto v slalomu in 3. mesto v veleslalomu na Krvavcu.


Žiga Skaza: »Smučanje je moja zabava in veselje!«
Žiga Skaza: »Smučanje je moja zabava in veselje!«
Deli:

Frankolovčanu Žigi Skaza je trenutno smučanje na prvem mestu. Svoje prve smučarske začetke je doživel pri treh letih. »Starši so me zelo zgodaj postavili na smučke. Takrat sem bil zelo trmast, nič takšnega si nisem želel početi,« doda dijak programa strojni tehnik v Zrečah. Žiga je nato vrsto let obiskoval smučarske tečaje, alpsko šolo ipd. »Najprej sem imel treninge ob sobotah, nato nedeljah, med tednom. Sedaj pa skoraj vsak dan. Na prvi tekmi sem izmed 150 cicibanov dosegel 25. mesto. S takratnim rezultatom nisem bil zadovoljen.« Po naravi je namreč zelo tekmovalen in borben tip človeka. Pri smučarskem društvu aktivno trenira že sedem let in tekmuje v vseh disciplinah alpskega smučanja. Je registriran tekmovalec pri Smučarski zvezi Slovenije in že četrto leto član otroške državne reprezentance.

 

Žiga se zaveda, da za doseganje dobrih rezultatov nista dovolj le močna volja in marljivost, temveč tudi dobra tekmovalna oprema in dobri tereni za treniranje, ki so največkrat v tujini. »Moji treningi pomenijo tudi ogromno finančnih sredstev. Za pomoč sem zelo hvaležen svojima staršema, ki se zame najbolj trudita in mi pomagata na moji smučarski poti«. V poletnem času ima pretežno kondicijske treninge, zime pa preživlja na snegu in ledenikih. Tudi med počitnicami je zelo športno aktiven. Kolikor mu prostega časa ostaja, zelo rad pomaga staršem na kmetiji in je v družbi mlajšega brata Vida in sestre Kaje. »V smučanju me spremljajo smeh, veselje, razočaranje, pa tudi solze. Sčasoma se vzponov in padcev privadiš,« poudari mladi smučar, ki je izkusil tudi treniranje v ekipi smučarske družine Kostelić.

 

Če Žiga ni na smučeh je zagotovo na svojem motorju. Zelo rad ima namreč hitrost. V smučanju ga zato še posebej navdušuje smuk. »Ker je med nami smučarji zelo močna konkurenca, ne vem, kako se bo razvijala moja pot. Potrudil se bom po najboljših močeh,« razmišlja o svoji prihodnosti. Ne glede na pot si Žiga želi živeti s smučanjem. »Bil bi trener smučanja in imel lastno smučarsko šolo.«

 

Tjaša Podergajs

Foto: osebni arhiv in arhiv Smučarske zveze Slovenije
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.03.201 | Turizem
Izlet v Planico
24.03.201 | Šport
Jutranji pohod na Špičasti vrh
02.04.2018 | Šport
Pohod po Tončkovi poti

Bodite prvi pri oddaji mnenja.