Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 26°C
petek, 30.06.2017
12°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Uvrstitev v finale na svetovnem prvenstvu v ......


ŠPORT

| |
15.08.2016      15:49
A A

Uvrstitev v finale na svetovnem prvenstvu v twirlingu – 6. mesto med 14 pari na svetu


Nuša Detiček in Eva Mlakar, članici TMK5E, sta kot članici državne reprezentance zastopali Slovenijo na 33. svetovnem prvenstvu v športu twirling, svetovne twirling zveze WBTF (World Baton Twirling Federation), ki je potekalo minuli teden v športni areni Helsingborga na Švedskem. Sodelovali so najuspešnejši športniki iz 17 držav (Slovenija, Japonska, Združene države Amerike, Kanada, Avstralija, Francija, Italija, Španija, Nemčija, Nizozemska, Belgija, Švedska, Norveška, Irska, Anglija, Škotska in Švica). Spremljali so ju trenerka Nastja Keršič in Evina mati Mojca Keblič ter Nušin oče Rajko Detiček.


Deli:

Člani državne reprezentance na Švedskem so bile: Nuša Detiček in Eva Mlakar (Twirling in mažoretni klub Pet elementov Slovenska Bistrica), Daša Harej, Maša Kovač in Živa Kovač (Twirling-mažoretno društvo Nova Gorica), Sara Pečkaj (Twirling klub Logaških mažoret Logatec).

Na Švedsko smo se odpravili v ponedeljek, 8. avgusta, in v torek opravili t. i. costume check in music test za udeležbo na tekmovanju. Nuša in Eva sta se udeležili zabave športnikov ter pred tekmovanjem opravili tudi dva treninga.

Prvi dan tekmovanja (četrtek, 11. avgust) je Eva po opravljenih obveznih elementih, ki predstavljajo 25 odstotkov ocene, zasedla 15. mesto in si pridobila odlično štartno številko za kvalifikacijski nastop v kategoriji freestyle junior women. V skupnem nastopu z Nušo sta si v kvalifikacijah priplesali nastop v finalu kljub konkurenci 14 parov. Uvrstili sta med šest najboljših parov na svetu.

Evi je naslednji dan uspel nastop v kvalifikacijah in z doseženim 17. mestom se je uvrstila v polfinale svetovnega prvenstva v njeni kategoriji.

Po sobotnem polfinalnem nastopu je obdržala uvrstitev in dosegla končno 17. mesto od skupno 41 tekmovalk. Nedelja, zadnji in hkrati finalni dan prvenstva za vse kategorije, je za Nušo in Evo prinesla končno 6. mesto v kategoriji junior pair.

V klubu smo zelo ponosni na dosežene rezultate. Po lanskih dosežkih na svetovnem pokalu ter letošnjih rezultatih na evropskem pokalu sta dekleti presegli vse zadane cilje tudi na letošnjem svetovnem prvenstvu. Čestitke dekletoma!

Hvala vsem za podporo na naši poti. Iz Švedske se vračamo motivirani za delo naprej!

Članice se bodo v prihajajočem tednu udeležile twirling seminarja na Češkem, v mesecu septembru pa začenjamo z novo sezono.

 

Tekst: Nastja Keršič

Foto: arhiv TMK5E
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.