Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Skakalni center Vizore je odprl svoja vrata


ŠPORT

| |
03.01.2014      17:11
A A

Skakalni center Vizore je odprl svoja vrata


Ob prihodu pod skakalnice v Vizorah me je pozdravila velika bela zaplata snega. Organizatorji so se potrudili in pripravili osnovne pogoje za prikaz svojega dela v skakalnem centru. Vsak dan srečujemo ljudi, ki delajo v društvu, pa jih poznamo?


*Stanislav Grm
*Stanislav Grm
Deli:

Na dan odprtih vrat sem obiskala delavce Skakalnega društva Vizore, torej na dan, ko želijo predstaviti svoje delo, dosežke, privabiti mlade in jih povabiti v svoje vrste. Ob dogajanju v skakalnem centru mi je bilo jasno, da društvo lahko deluje le ob pomoči smučarskih zanesenjakov, staršev otrok in trenerjev. Tekmovalci so že bili predstavljeni. Za dober skok dečka ali deklice je potrebno opraviti veliko dela. Potrebna je disciplina, športna vadba, telovadnica, skakalnica, obleka, prevozi tekmovalcev, spremstvo, dobri zgledi, in vse to je v domeni trenerjev in zvestih delavcev, članov kluba.

Stanislav Grm je glavni trener.

»V našem društvu je veliko dobrih skakalcev, med fanti in tudi med dekleti. Svoje znanje so pokazali z osvajanjem pokalov in drugimi dobrimi uvrstitvami. Prepričan sem, da bo kdo izmed njih v prihodnjih letih dosegel uvrstitev med skakalce v svetovnem vrhu tega športa. Naloge glavnega trenerja so obsežne, saj  poleg dela s skakalci zajema  še odgovornost za skakalne objekte, skrbi za popolno opremo skakalcev, za razpored  in potek treningov, kjer mi pomaga pomočnik. Skakalci trenirajo dvakrat tedensko v telovadnici, ob ugodnih razmerah na terenu. Težave so zaradi oddaljenosti primernih skakalnic. Letos smo trenirali v Planici in vsak trening izven kraja bivanja prinese stroške za prevoz in spremstvo. Vsako leto se vpiše v društvo do šest otrok, ostaneta pa dva. Začetniki dobijo  vso opremo v društvu, kasneje pa so odvisni od materialne podpore staršev. Moja največja želja je, da dokončamo dela na petindvajset- in petintridesetmetrski skakalnici in jih plastificiramo. S tem bi bilo odpravljenih veliko težav za treninge v poletnem času. Dan odprtih vrat je priložnost, da si mladi ogledajo skakalnice, spoznajo trenerje, opremo in se tako lažje odločijo, da postanejo  naši člani. Vendar je mnogokrat odločilno pomanjkanje časa staršev, tako da otroci pridejo v društvo in odidejo. Ostanejo najbolj vztrajni. Veliko dela  z zagotavljanjem in iskanjem sredstev ter sponzorjev ima predsednik društva Feliks Skutnik.«  

 

Bogdan Robnik je pomožni trener.

Bogdan je po poklicu policist in ob skakalnico v Vizore ga je pripeljala službena dolžnost. Spoznal je delo društva, pripeljal sina, ki je začel trenirati, in kmalu je bila v društvu vsa družina. Povedal mi je: "Oba z ženo sva ultramaratonca, vsi v družini smo športniki. Počasi sem poglabljal svoje znanje o skakanju, opravil tečaj za sodnika, preko Smučarske zveze Slovenije tečaj za trenerja. Na skakalnici in ob njej je veliko dela, delo z mladimi je zahtevno. Če si otrok želi trenirati skoke, potem bo dosegal rezultate. Vsakega mladega skakalca čaka trdo delo, potreben je tudi talent, koncentracija in domača podpora. Prepričan sem, da šport pozitivno vpliva na razvoj otroka, saj preživljanje prostega časa v naravi in druženje v športu pomenita pravo popotnico za življenje in zdrav razvoj. Dan odprtih vrat Skakalnega društva Vizore je povabilo mladim, da pridejo iz zaprtih prostorov na zrak.«

 

Lea Sreš

Foto: Lea Sreš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.