Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
17°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 30°C
torek, 27.06.2017
14°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 13h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
17°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinski kotiček


ŠPORT

| |
21.10.2012      17:26
A A

Planinski kotiček


Toliko smo doživeli od zadnjega informiranja, da srčno upam, da nam za to številko Ogledala ne bo zmanjkalo prostora. Pohodi in izleti, ki smo jih v programu planirali, so se zvrstili glede na vreme in število udeležencev, tudi z zamikom. Ob povzetku doživetega je bila prva misel: "Ko bi lahko še ponovili!"


Krk
Krk
Deli:

Bili smo v Srbiji, obiskali Rosskofel – Trogkofel, Triglav, Kriške pode, Razor, Krniško glavico in otok Krk. Povsod smo lahko občudovali naravne lepote in se čudili stvaritvam človeških rok. Vredno je negovati tako kulturno, zgodovinsko kot naravno dediščino! Je lepa popotnica naslednjim rodovom.

Več fotografij z naših potepanj lahko pogledate na spletni strani PD Vojnik. Vabljeni!

Vedno znova pa pomislim na naš odnos do narave. Ali poskrbimo, da odnesemo nazaj v dolino, kar ne sodi v gore, naravo?

Če se še tako trudimo, ljudje z odpadki onesnažujemo okolje. A ker brez papirnatih robčkov, domačih sendvičev, zavitih v aluminijasto folijo, in plastenk z vodo v gorah ne gre, je prav, da vemo, kam odpadke po tem, ko se vrnemo s hribov, tudi odvržemo.

Med najbolj pogostimi odpadki, ki jih planinci nosimo v nahrbtnikih, so razne vrečke s sadjem in njihovimi ostanki, plastenke z vodo in drugimi pijačami, domači sendviči, zaviti v aluminijasto folijo, pločevinke, papirnate brisače, papirčki od energijskih in čokoladnih tablic. Če načrtujemo večdnevno turo po gorah, je tega še več.

Prav je, da odpadke, ki jih prinesemo, tudi odnesemo z gora. Planinski bonton nam to veli, nanj pa opozarjajo tudi informacijske table in Zavod RS za varstvo narave. Še bolje pa je, da odpadke odnesemo v svoje domače okolje in jih razvrstimo po zabojnikih.

Vodniki redno in na vseh pohodih ozaveščajo o tem in onem. Aktualne vsebine dopolnjujejo in izpopolnjujejo na tečajih, srečanjih vodnikov PZS. Eno takih zanimivih in koristnih je bilo tudi drugo soboto v oktobru. PD Vojnik je bilo gostitelj srečanja vodnikov Savinjskega meddruštvenega odbora. Imelo je priložnost predstaviti Občino Vojnik in delovanje društva. Z nami so bili tudi Arclinski fantje.

Planiramo kostanjev piknik, izlet v neznano in naša srečanja v decembru na Stolpniku in pri Sv. Tomažu. Pridite z nami!

In varen korak vam želim po lepih jesenskih poteh. Naj vam listje šelesti in prinaša melodije vetra.

Za PD Vojnik Zvonka Grum

Fotografije Rajko Sentočnik

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017 | Šport
30 - letnica SD Vizore
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.