Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

delno oblačno
Danes bo povečini sončno, sprva v vzhodni Sloveniji še zmerno do pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
-2°C | 10°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 9°C
petek, 26.01.2018
6°C | 13°C
sobota, 27.01.2018
4°C | 13°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
10°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinski kotiček


ŠPORT

| |
23.11.2013      7:32
A A

Planinski kotiček


Izleti, ki smo jih opravili v oktobru, so pokazatelji dobrega pohodništva. Čeprav pohodništvo ni ravno adrenalinski šport, je kljub temu povezano z določeno mero tveganja. Poti, po katerih stopamo, so si različna po težavnostih ter naših odzivih nanje, z izkušnjami in znanjem. Hribovit in gorski svet je izpostavljen različnim vplivom – tako naravnim silam kot vplivom človeka. Slovenija je prepredena s pohodniškimi potmi vseh vrst. Vsaki poti pa je lastno to, da nam predrami duha, napolni pljuča in razgiba telo ter nas napoti k odkrivanju lepot narave, modrosti, kulturne zapuščine in – samega sebe.


*
*
Deli:

Eno takih odkrivanj je bil pohod k VULKANSKIM STOŽCEM na Madžarskem. Madžarska je dežela, ki jo poznamo kot izrazito ravninsko, vendar se severno od Blatnega jezera vzpenjajo zanimivi vulkanski stožci, ostanki zadnjih delujočih vulkanov v tem delu Evrope. Člani PD Vojnik smo si ogledali te lepe naravne znamenitosti.

Na poti so nas spremljali planinci PD Lendava. Pridružili so se tudi planinci sosednje Hrvaške. Vse sta navdušila lepota naravne zapuščine in lepa slovenska pesem.

Našega pohoda s kostanjevim piknikom pa ni preprečilo muhasto jesensko vreme. Dobra volja, sproščen klepet pohodnikov, malice med potjo, nabiranje kostanja in glas klopotca so kljubovali dežnim kapljam, ki so bili vse pogostejše in močnejše. Pri Koči na Tomažu so nas poleg kostanja presenetili še s palačinkami, ki postajajo tradicija tega srečanja.

Ponovno smo sodelovali pri kuhanju ričeta. Dobro sta se izkazala – Branko in Vidojka!

Planiramo še izlet v neznano, pohod na Stolpnik (26. 12.), kjer je srečanje s planinci Slovenskih Konjic, ter nočni pohod k Sv. Tomažu (27.12.). Tretji  dan oziroma večer v letu 2014 pa vas vabimo na tradicionalni nočni pohod na Kunigundo.

V društvu smo veseli tudi dveh stvari: delo Mladinskega odseka, ki  se trudi, da bi v aktivnosti društva privabili čim več mladih ter pohodov naših mesečnikov – ob polni luni. Če ste zainteresirani, se lahko priključite pohodom, informacije dobite pri Zdravku na telefonski številki 041 690 331. Vabljeni!

Odbor za izlete je pripravil program izletov za naslednje leto. Za vsakogar bo nekaj! Predvsem pa – hodi v hribe, ko je čas, ker prišel bo čas, ko ne bo več časa!

Pred nami pa je čas, ko si bomo segli v roke in zaželeli vse dobro. Željam se pridružujemo planinci: "Naj bo varen korak, stisk roke iskren, beseda prijazna ... v letu, ki prihaja!

 

Za PD Vojnik

Zvonka Grum
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.01.2018
Danes ni dogodkov.
24.01.2018 | Tečaji in delavnice
Predavanje o zeliščih
31.01.2018 | Ostalo
Delavnica Repair cafe
24.01.2018 | Tečaji in delavnice
Predavanje o zeliščih
25.01.2018 | Ostalo
Delavnica "Izdelki, kot dodatki za dom"
25.01.2018 | Ostalo
Predavanje "Predstavitev eksorcizma"
29.01.2018 | Ostalo
Predavanje: Vstanimo, v suženjstvo zakleti!
31.01.2018 | Ostalo
Delavnica Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.