Logo MojaObčina.si
DANES
25°C
7°C
JUTRI
24°C
10°C
Oceni objavo

Občina Vojnik navija! Kolesarska dirka po Sloveniji 2023

V občino Vojnik prihaja karavana vrhunskih kolesarjev - KOLESARSKA DIRKA PO SLOVENIJI 2023.

V času od 14. do 18. junija 2023 bo potekala kolesarska dirka Po Sloveniji 2023. Organizator 29. dirke je Kolesarski klub Adria Mobil. Ta za njeno organizacijo v sodelovanju s sponzorji in partnerji skrbi že vse od leta 1998. Prva kolesarska dirka Po Sloveniji je bila organizirana že leta 1993 v počastitev nove države - samostojne Slovenije, le leto dni po tem, ko je Kolesarska zveza Slovenije postala polnopravna članica mednarodne kolesarske zveze UCI, kolesarska dirka Po Sloveniji pa je dobila svoje mesto na mednarodni kolesarski sceni. Skozi leta se je nenehno razvijala v organizacijskem in tekmovalnem smislu ter danes predstavlja vrhunski športno-turistični dogodek, ki vsako leto na slovenske ceste priteg S sloganom »Fight for Green« je postala ena najbolj prepoznavnih, atraktivnih in gledanih dirk.

Start 1. etape je 14. junija v Celju in konec v Rogaški Slatini. Kar je za nas zelo pomembno je to, da se bodo kolesarji skozi Vojniku zapeljali po naših ulicah. Start prve izmed petih etap za občino Vojnik pomeni tudi dobro promocijo, saj bomo ta dan navijali, Vojnik pa odeli v prepoznavne barve kolesarske tekme. V naslednjih dneh vas bomo povabili k sodelovanju, in sicer je kar nekaj kotičkov v Vojniku in seveda drugih naseljih, kjer bi lahko postavili zanimive navijaške rekvizite, pobarvana kolesa in pokazali obiskovalcem in tekmovalcem, da smo v občini Vojnik, doma ljudje z veliko športnega duha.

Več:

https://vojnik.si/

https://www.mojaobcina.si/vojnik/

Oglejte si tudi