Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
16°C | 35°C
sobota, 24.06.2017
16°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
15°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
16°C
35°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Gorski tek in pohod na Kislico


ŠPORT

| |
03.06.2011      10:34
A A

Gorski tek in pohod na Kislico


No, pa je tudi nam uspelo! Sprva je bila v načrtu ta prireditev 15. maja, vendar je vreme pokazalo svoje zobe in smo bili primorani prireditev prestaviti na 29. maja, ko nas je sonček grel cel dan.


Deli:

Ob 9. uri smo se pred gasilskim domom v Socki zbrali pohodniki in se odpravili na 3 urno zmerno hojo. Ob 10. uri pa so se zbrali tisti najbolj pogumni, ki so se odločili, da bodo 5,2 km dolgo progo, z 680 m razlike v nadmorski višini, kar pretekli. To je zelo zahtevna tekaška trasa, saj je teren zelo hribovit, podlaga pa vse od zemlje, trave, korenin, skal in asfalta. Vendar se je 33 tekačev ni ustrašilo. Razdelili smo jih v kategorije:

  • kategorijo do 15 let je zastopal Jure Šeško iz Socke, ki je dosegel odličen rezultat - 56,57 min;
  • v kategoriji 16-30 let je prvo mesto zasedel Jožek Manfreda iz Lovrenca na Pohorju, s časom 34,07 min, ki je imel hkrati najhitrejši čas proge in je bil absolutni zmagovalec tekmovanja;
  • v kategoriji 31-50 let je zmago slavil Milan Zupanc iz Mislinja s časom 38,46 min;
  • v kategoriji nad 50 let pa je zmagal Stane Meža iz Velenja s časom 45,45 min.

 

Na progo sta se podali tudi dve ženski predstavnici, in sicer Marjana Košar iz Velenja - progo je premagala v 60,01 min, Eva Šeško iz Socke pa v 69,39 min; med domačini oz. člani ŠD Socka pa je bil najhitrejši Gregor Jeseničnik s časom 40,23 min.

 

Vsi tekači so bili nagrajeni s praktičnimi nagradami in majicami, prvim  trem v posameznih kategorijah pa smo okoli vratu nadeli medalje; med prvih 5 v absolutni kategoriji in prvi ženski tekačici smo razdelili denarne nagrade v skupni vrednosti 340,00 €. Tudi najmlajšega člana teka smo denarno nagradili. Za vse to pa se moramo iskreno zahvaliti Evi in Tomažu Šeško oz. njunemu podjetju ŠEŠKO d.o.o., ki nam je nudilo vso finančno in organizacijsko podporo pri izvedbi te prireditve.

 

Da pa prireditev pridobiva na prepoznavnosti in priljubljenosti pri tekačih iz celotne Slovenije, dokazuje udeležba in prisotnost delegata iz organizacije za pokalno tekmovanje, ki si je progo in prireditev temeljito ogledal in nas uvrstil na seznam možnih organizatorjev gorskega teka v sklopu pokalnega tekmovanja Slovenije - tako bo ena manjša tekma postala velik športni dogodek na državni ravni.

 

V ŠD Socka si prizadevamo, da pri mladih in krajanih spodbudimo različne športne dejavnosti, ki niso vezane samo na igrišče in igre z žogo, saj v Socki žal nimamo ustreznega igrišča za tovrstni šport. Tako smo se odločili, da se osredotočimo na športe, katere lahko izvajamo v svoji prečudoviti naravi. V nedeljo nam je uspela prireditev, kjer so lahko vsi krajani izkoristili prečudovit dan in naredili nekaj dobrega za svoje telo. Da pa so lahko bili udeleženci še za to nagrajeni, se pa ponovno zahvaljujemo družini Šeško in njihovim poslovnim in družinskim prijateljem, ki so nam priskočili na pomoč z različnimi donacijami.

 

Druga tovrstna prireditev, kateri se lahko pridružite vsi krajani, bo 15. avgusta, ko se bomo podali iz Socke na Strnadov travnik, tisti z malo manj kondicije v zmernem pohodu, tisti z malo več športnega elana pa se bodo pomerili v gorskem kolesarjenju.

 

Vsi lepo vabljeni!

 

 

Brigita Božnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
24.06.2017 | Šport
30 - letnica SD Vizore
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.