Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
2°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 22°C
petek, 27.10.2017
7°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Vabilo k tekmovanju


SOSED SOSEDU

| |
29.10.2011      11:25
A A

Vabilo k tekmovanju


Energetsko učinkovita soseska


Deli:

Osnovni namen tekmovanja je navdihniti in opogumiti gospodinjstva za zmanjšanje rabe energije in s tem znižanje obratovalnih stroškov zgolj na podlagi spremembe bivalnih navad, brez posebnih investicijskih stroškov (zamenjava žarnic z učinkovitejšimi sijalkami, popolno izklapljanje električnih naprav namesto običajne uporabe funkcije mirovanja, doslednejša uporaba časovnikov ogrevalnih sistemov, nastavitev ustrezne temperature ogrevanja, pravilno prezračevanje prostorov in podobno).

Izraz »soseska« ne označuje nujno skupine sosedov iz iste stavbe ali bližnjih stavb. To je skupina od 5 do 12 gospodinjstev, ki jih povezuje pripravljenost sprejeti izziv zmanjšanja porabe energije za vsaj 9 % v konkurenci z drugimi soseskami v Evropi. Soseska je lahko sestavljena npr. iz članov društva ali kluba, lahko pa tudi iz sorodnikov, prijateljev in znancev. Pomembno je le, da imajo člani ekipe redne medsebojne stike, kar jim omogoča izmenjavo izkušenj o ravnanju in varčevanju z energijo.

Sosesko lahko tako sestavljajo gospodinjstva iz iste stavbe ali iz različnih stavb, npr. gospodinjstva sodelavcev v podjetju, družinskih članov ali prijateljev; gospodinjstva članov plesnega društva, jahalne šole, klekljarskega krožka ali gasilske brigade. Možnosti so praktično neomejene. Edini pogoj oz. nujni skupni imenovalec je tehnična možnost rednega spremljanja individualne porabe toplote za ogrevanje in elektrike. Pri stavbah s skupnim števcem za toploto pa to pomeni, da “sosesko” sestavljajo vsi stanovalci.

Soseska z največjim prihrankom v posamezni državi bo nacionalni zmagovalec, soseska z največjim prihrankom v obeh sezonah tekmovanja v mednarodnem okviru, pa veliki skupni zmagovalec.

 Na prvem skupnem srečanju v mesecu novembru bo vsako gospodinjstvo prejelo začetni paket, ki vsebuje:

•           informacijsko knjižico s podrobnimi podatki o projektni spletni strani in uporabi orodja za vnos podatkov ter spremljanje rezultatov in nasveti za učinkovito rabo energije v gospodinjstvih,

•           vodnik za samostojen energetski pregled gospodinjstva,

•           podatkovno kartico za vnašanje stanja števca oziroma porabljene energije in

•           plakat.

 

KAKO SODELOVATI:

•           Prijavite sebe in/ali svojo sosesko: pošljite elektronsko pošto na naslov miha.tomsic@gi-zrmk.si ali miha.mirtic@gi-zrmk.si, ali pa ali nas pokličite na številko 01 2808 401 do 1. novembra 2011.

•           Poiščite stare račune za energijo ali se obrnite na dobavitelja – za obdelavo podatkov in izračun prihrankov moramo namreč ugotoviti, koliko energije ste porabili lani. Tudi če ste se vselili v zadnjem letu, nikar ne skrbite, saj še vedno lahko sodelujete!

•           Udeležite se začetne prireditve v novembru in spoznajte energetske strokovnjake, ki vam bodo pomagali pri izbiri ukrepov za zmanjšanje rabe energije v vašem domu. Prav tako se boste srečali z drugimi soseskami v vašem območju – imeli boste priložnost spoznati konkurenco!

•           1. decembra 2011 se tekma začne – odčitajte stanje števca!

•           Sami naredite pregled rabe energije v vašem domu in s tem preverite, kje so možni prihranki.  Na spletni strani energetsko učinkovitih sosesk vam bomo vsakih 14 dni nudili nasvete, ob katerih se vam bodo gotovo porodile nove ustvarjalne ideje.

•           V bazo podatkov, ki je na spletni strani, vnesite tedensko stanje števca oz. porabljene energije, opazujte lasten napredek in primerjajte dosežke svoje soseske s konkurenco.

•           31. marca 2012 se tekmovanje konča – še zadnjič odčitajte stanje svojega števca oz. porabo energije!

•           Udeležite se slavnostnega dogodka v maju 2012 in ugotovite, ali je vaši soseski uspelo zmagati.

 

Andrej Klemenc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
31.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Stranicah
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov

Bodite prvi pri oddaji mnenja.