Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
14°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
13°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

REVŠČINA – KORUPCIJA – RAZVOJ


SOSED SOSEDU

| |
14.05.2011      3:01
A A

REVŠČINA – KORUPCIJA – RAZVOJ


Integriteta – društvo za etičnost javnega delovanja Transparency International Slovenija vabi na javno razpravo: REVŠČINA – KORUPCIJA – RAZVOJ S transparentnostjo in integriteto do gospodarskega in socialnega razvoja Slovenije. v torek, 17. maja 2011, ob 14. uri v dvorani Državnega sveta, na Šubičevi 4 v Ljubljani.


Deli:

Na javni razpravi bomo oblikovalce politik, strokovno in širšo javnost seznanili o povezavi korupcije in revščine, predstavili ideje in rešitve za Strategijo razvoja Slovenije 2013-2020, spodbujali sodelovanje in ozaveščali slovensko družbo o pomenu transparentnega, odgovornega, etičnega in poštenega ravnanja na vseh področjih družbenega življenja.

 

 

 

S strokovnjaki bomo analizirali verižni učinek, ki ga ima korupcija na odtujitev javnih sredstev, kar posledično vodi do znižanja sredstev za javne socialne storitve (zdravstvo, izobraževanje in zmanjševanje revščine) in povzroča čedalje večje razlike v kakovosti življenja. To ima zelo resen vpliv na splošno gospodarsko stanje, saj spodkopava zaupanje domačih in tujih vlagateljev, onemogoča rast zlasti majhnih in srednjih podjetij ter prispeva k povečani brezposelnosti, ki predstavlja veliko oviro za izkoreninjenje revščine. V luči prihajajočega zakonodajnega referenduma o Zakonu o preprečevanju dela in zaposlovanja na črno, bomo govorili tudi o povezavi med korupcijo in sivo ekonomijo.

 

PROGRAM

 

Uvodni nagovori:

 

Simona Habič, predsednica Društva Integriteta

 

mag. Blaž Kavčič, predsednik Državnega sveta

 

Andrej Beloglavec, vršilec dolžnosti vodje Predstavništva Evropske komisije v Sloveniji

 

 

 

V javni razpravi bodo sodelovali:

 

izr. prof. dr. Bojan Dobovšek, Fakulteta za varnostne vede Univerze v Mariboru

 

prof. dr. Jože Mencinger, Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani, državni svetnik

 

mag. Goran Klemenčič, predsednik Komisije za preprečevanje korupcije

 

prof. dr. Jože P. Damijan, Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani

 

Matjaž Hanžek, nekdanji varuh človekovih pravic, član upravnega odbora Društva Integriteta

 

 

 

Javno razpravo bo povezovala Simona Habič.

 

 

 

Vabimo vas, da se udeležite dogodka ter z vprašanji, mnenji in predlogi aktivno sodelujete v razpravi. Prosimo, da svojo udeležbo sporočite na iva.peternel@integriteta.si do ponedeljka, 16.5.2011, do 10. ure. V prijavi navedite ime, priimek in naslov bivališča.

 

 

Javna razprava je del projekta »S transparentnostjo in integriteto do gospodarskega in socialnega razvoja Slovenije«, o katerem si lahko več preberete na naši spletni strani www.integriteta.si.

 

 

 

Za dodatne informacije smo na voljo na iva.peternel@integriteta.si in številki 040 803 309.

 

 

 

Simona Habič

 

predsednica Društva Integriteta

 

Transparency International Slovenija

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.