Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 26°C
petek, 30.06.2017
13°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Zaključek projekta »MLADI V SIMBIOZI Z ......


ŠOLSTVO

| |
01.08.2011      20:42
A A

Zaključek projekta »MLADI V SIMBIOZI Z OKOLJEM«


»Svet je vsak dan bolj ogrožen zaradi odpadkov, ki jih ljudje vsakodnevno proizvajamo na tone. Z njimi ne ravnamo pravilno, zato se le ti kopičijo in napadajo ubogo Naravo. Bodi ti tisti, ki jo bo rešil! Nauči se, kako pravilno ločevati odpadke glede na to, kakšne vrste so! Spoznaj pisane koše za smeti, ki čakajo, da vanje odvržemo pravilen odpadek!«


V Regijskem centru za ravnanje z odpadki v Celju so se mladi seznanili z obdelavo mešanih komunalnih odpadkov, kompostiranjem in s sortiranjem ločeno zbranih frakcij
V Regijskem centru za ravnanje z odpadki v Celju so se mladi seznanili z obdelavo mešanih komunalnih odpadkov, kompostir...
Deli:

Območno razvojno partnerstvo Osrednje Celjsko je zaključilo skupen projekt štirih občin, ki je mlade poučil o pravilnem ločenem zbiranju odpadkov.

 

Projekt »Mladi v simbiozi z okoljem« je namenjen učencem, ki jih želimo s spletnimi igrami spodbujati k pravilnemu ločenemu zbiranju odpadkov. V prvi fazi smo zanje izdelali tri spletne igre: Ločuj varuj!, Smeti napadajo! in Poveži pare, ki so brezplačno dostopne na spletni strani: www.mladizaokolje.si ter promocijski material. Spletna stran je zelo dobro obiskana, saj smo zabeležili že več kot 5.000 obiskov, v povprečju pa se igralci iger na njej zadržijo 13 minut, kar je nad povprečjem.

 

V drugi fazi smo izvedli 27 delavnic na 19 osnovnih in podružničnih šolah. Sodelovali so učenci od prvega do petega razreda, ki živijo na podeželju Mestne občine Celje ter občin Laško, Štore in Vojnik. Kar 500 učencev smo poučili o pomenu ter načinu pravilnega ravnanja z odpadki. Le-ti so svoje znanje utrdili z igranjem spletnih iger, ki so se izkazale za odličen učni pripomoček, saj so otroci izjemno hitro obvladali ločevanje odpadkov. Le-tega zdaj uporabljajo tudi v praksi: doma in v šoli.

 

Na OŠ Vojnik ter na OŠ Frankolovo smo izvedli več kot 10 delavnic, na katerih je sodelovalo skoraj 160 učencev.

 

V okviru projekta je potekala tudi nagradna igra, v kateri je sodelovalo več kot 100 učencev. Mlade igralce, ki pravilno ločujejo odpadke, smo v četrtek, 14. julija 2011, nagradili z izletom, piknikom ter praktičnimi nagradami, ki smo jih podelili na Celjski koči.

 

Projekt delno financira EU in je nastal s finančno pomočjo Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja.

 

Bojana Kroflič, univ. dipl. biol.,

svetovalka direktorja in vodja projekta   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.