Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, deloma plohe in nevihte, ki so že zajele severozahodne kraje, se bodo razširile na vso Slovenijo ter od severa ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju še do 33 stopinj C.
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
19°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Človeku je potrebna pomoč soljudi


SOSED SOSEDU

| |
29.08.2011      6:17
A A

Človeku je potrebna pomoč soljudi


"Otroštvo je prvo obdobje izrazite potrebe po pomoči. Starševstvo nam je naloženo kot varovanje, skrb in skrbništvo in vzgoja našega najdražjega, našega nasledstva. Srednja, ustvarjalna in delovna leta naj bi kazala višek naših moči in s tem neke vrste neodvisnost od drugih, kar pa je seveda samo navidezno. Jesen življenja, starost je uživanje miru in izkušenj, a pogosto tudi srečanje z boleznijo, vračanje k sočloveku k potrebni pomoči."


Pavle Leskovar - tudi on vedno rad priskoči na pomoč
Pavle Leskovar - tudi on vedno rad priskoči na pomoč
Deli:

To so misli Janeza Jazbeca zapisane v monografiji Lambrechtovega doma v Sl. Konjicah. Dom se imenuje po ustanovitelju in donatorju domačinu F. Lambrechtu, ki je l. 1863 podaril ogromno vsoto za izgradnjo »ubožne« ustanove ter za njeno nadaljnje poslovanje. Je najstarejša prva taka ustanova v Sloveniji.

 

Prelep dom zelo dobro poznajo številni vojniški upokojenci iz velike družine 1057 članskega »kolektiva« DU občine Vojnik. V društvu deluje tudi komisija za socialna vprašanja. Prizadevne članice Marija Grlica, Silva Mikuž, Milena in mnogi drugi že več kot desetletje skrbno obiskujejo ostarele člane. Obiskujejo jih tudi po domovih za starejše občane. VELIKA HVALA! Pa še lepa misel vsem, ki radi obiskujemo ostarele osamljene sorodnike, znance, prijatelje in polepšamo kakšno samotno urico. Prav tako tudi vsakoletnim organizatorjem srečanja članov starejših od 80 let.

 

Ob tej priliki pa še posebej omenimo tajnico društva HEDVIKO TROBIŠ. Ona že več kot desetletje vzorno, predano vodi tajniške posle – je tiha, skromna, neopazna! Vsako sredo in petek od 9. do 12. ure prihaja s Frankolovega. Skoraj nikoli ni manjkala. VELIKA HVALA!

 

Vsak si v življenju želi sreče zase,  posebej pa še za svoje potomce. Kaj pa je SREČA? Takole jo je opisala upokojenka MARIJA PUŠNIK, varovanka dobro vodenega Doma starejših občanov v Šentjurju v domskem glasilu BRAZDE IN BRVI:

 

SREČA

 

Vsak si svojo srečo išče,

kakor ve in kakor zna,

marsikdo pa je prepričan,

da jo le bogastvo da.

Nevoščljiv zato je bratu,

če od njega več ima,

sčasoma ga zasovraži,

več ljubezni ne pozna.

Kdor sovraštvo v srcu nosi,

mu dobrota tuja je,

srečen pač ne more biti,

saj nemirno je srce.

V dobrem srcu mir kraljuje,

blagor mu, ki ga ima,

sreča dom ima le v srcu,

ki sovraštva ne pozna.

 

Te lepe misli verjetno še veljajo tudi za nas starejše.

 

 

Pavle Leskovar                 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
26.06.201 | Šport
TEDEN ŠPORTA V FITNES CENTER VOJNIK
26.06.201 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
26.06.2017 | Ostalo
Ustvarim si filcano milo
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.