Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 14°C
torek, 23.10.2017
6°C | 15°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 17°C
četrtek, 25.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Poletni utrip iz vrtcev in šol


VRTEC, OSNOVNA ŠOLA

| |
24.08.2011      18:48
A A

Poletni utrip iz vrtcev in šol


Kljub poletju in šolskim počitnicam se je v šolah in v vrtcih marsikaj dogajalo.


Igre z vodo v vrtcu Danijelov Levček Foto: Andreja Kovče
Igre z vodo v vrtcu Danijelov Levček Foto: Andreja Kovče
Deli:

Čas počitnic je čas, ko si večina ljudi vzame čas za razvajanje, lenarjenje in medsebojno druženje ali opravila, ki jih med letom niso uspeli opraviti. Večina ljudi se odpravi na morje, na hribe ali pa skupaj preživijo več prostega časa kot običajno. In prav je tako!

 

Tudi v vrtcu je bil to čas, ko je bivanje v njem nekoliko bolj razigrano.

 

V vrtcu Mavrica so poletje izkoristili za poletne igrarije na svežem zraku, se družili z otroki med skupinami in enotami, izdelovali predmete, ki so jih spominjali na počitnice, ustvarjali najrazličnejše izdelke iz naravnih materialov, peli pesmice in se zabavali ob vodnih norčijah.

Sonce, senca, voda, mivka in prijatelji! Kako se sliši? Super! In petje, vrisk, smeh …  kot na plaži, tako je tudi bilo, ko so si privoščili prav  posebno plažo, ko so v juliju in avgustu »letovali« v OŠ Vojnik.

 

Ves čas pa so zbirali pozdrave prijateljev iz vrtca, ki so pridno pošiljali razglednice s počitnic,  ustvarili  so tudi kotiček s počitniškimi pozdravi, ki jim bo  v času po počitnicah  pomagal,  da bo obujanje spominov na nepozabne počitniške dni zabavno in  prijetno … je dogajanje v vrtcu povzela Nina Kotnik.
 

  

V vročih poletnih mesecih so po besedah vodje vojniške enote  vrtca Danijelov Levček  Renate Koštomaj poskrbeli za pestre in zanimive dejavnosti, ki so potekale na prostem in v igralnicah. Vzgojiteljice so za otroke pripravile  igre z vodo  in v peskovniku, gibalne in rajalne igre, peli in igrali so na različne instrumente ter ustvarjali poletne in morske motive iz odpadnega materiala. Predvsem pa so prilagodili dnevni ritem uresničevnju spoznanj, ki so jih pridobili  v sklopu projekta VARNO S SONCEM katerega cilj je, da  so se otroci med igro in ciljanimi dejavnostmi v igralnici in na prostem seznanili s škodljivimi posledicami delovanja sončnih žarkov in naučili preventivnega ravnanja.

 

Z začetkom počitnic po učilnicah in hodnikih ponavadi ni slišati otroškega živžava, a letošnje poletje na OŠ Vojnik  ni bilo tako, saj so v nekaterih učilnicah gostovali malčki vrtca Mavrica, zanje pa so v šolski kuhinji pripravljali obroke "vrtčevski kuharji".  Kot  je povedala ravnateljica OŠ Vojnik Majda Rojc so čas poletnih počitnic namenili urejanju šolskih prostorov. Prepleskan je bil del učilnic in hodnikov.  Da bi nekoliko olajšali delovne razmere  kolektivoma kuharjev  šole in vrtca so v kuhinji uredili tudi klimo in montirali napravo za razvlaževanje.

 

Obnovitvena dela, ki so potekala tudi na POŠ Šmartno je predstavila vodja  Marjana Pikelj. Povedala je, so pri njih v preostalih dveh učilnicah prelakirali parket in z barvami osvežili avlo.

 

Učenci POŠ Socke so kljub počitnicam sodelovali v številnih prireditvah v okviru praznovanj KS Nova Cerkev. V Novi Cerkvi so popestrili sobotno dopoldne starejšim krajanom nad 70 let. V Socki so s spletom otroških ljudskih iger, plesov in pesmi nastopili na grajskem dvorišču na prireditvi, ki jo je organiziralo KD Socka. Z recitalom pa so nastopili pri spominskem obeležju v Novi Cerkvi.

 

Notranji prostori POŠ Socka so med počitnicami dobili novo podobo, saj so celotno šolo prepleskali in prebarvali stavbno pohištvo.

Vodja POŠ Socka Nataša Čerenak je razkrila, da je za prav posebno presenečenje poskrbel Metod Kroflič, ki je poslikal hodnik šole in stene odel v pravljico. Za čudovito delo, trud in čas, ki ga je namenil za to poslikavo, se mu vsi na POŠ Socka iskreno zahvaljujejo.

 

Tudi učenci POŠ Nova Cerkev so sodelovali na prireditvi v kraju. Ker pa so bila vzdrževalna dela v notranjosti šole opravljena v zaporedju pretreklih let, v poletnem času večja vzdrževalna dela niso bila potrebna. Vodja POŠ Nova Cerkev  Ida Grobelnik se veseli, da se  jim bo  v septembru uresničila želja po prenovi dotrajane in otrokom nevarne fasade.

 

 

                                                            Lidija Eler Jazbinšek

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2017
Danes ni dogodkov.
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.