Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

pretežno jasno
-1°C | 9°C
torek, 22.01.2018
-4°C | 4°C
sreda, 23.01.2018
-2°C | 9°C
četrtek, 24.01.2018
-2°C | 10°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

KS Vojnik


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
24.11.2011      15:05
A A

KS Vojnik


Spoštovani sokrajani, sokrajanke, bralke in bralci Ogledala. Dnevi, ki jih je narava namenila prijazni, barviti, dolgo topli in letos tudi s pridelki bogati jeseni, so se iztekli. Vstopili smo v zadnjih štirinajst dni leta 2011. Ob koncu vsakega leta po navadi analiziramo, kako so se uresničila naša pričakovanja in v kolikšni meri nam je uspelo uresničiti obljube.


 Lidija Eler Jazbinšek, predsednica KS Vojnik
Lidija Eler Jazbinšek, predsednica KS Vojnik
Deli:

V KS Vojnik smo za leto 2011 načrtovali in pripravljali plan del, v katerega  smo vključili potrebe ljudi na vseh področjih naše krajevne skupnosti.  Mnogo predlogov še ostaja v planih za leto 2012, nekaj  pa  jih z velikim veseljem lahko označimo kot "zadeve v  teku" ali "izpeljane". Ena takšnih je most v Višnji vasi, dokončana so dela pri kulturnem domu, uspešno je bil saniran plaz Koštomaj, v izgradnji je vodovod Jankova.

 

 

Trenutno je v izgradnji nizkoenergetski  vrtec, pozitivno je bil rešen razpis za izgradnjo telovadnice, potrebna je še potrditev sofinanciranja, nekaj cest je dobilo asfaltno prevleko, uredilo se je parkirišče pri pokopališču ...

V planu del pa naštetih uresničenih projektov ne bi mogli izvesti brez strokovne podpore zaposlenih v občinski upravi, župana, občinskega sveta …

 

Načrtov je še  veliko. Nujno potrebno je pripeljati vodovod do vsake hiše, kar je že naša dolgoletna želja, zgraditi čim več kanalizacijskega omrežja, asfaltirati  še veliko  cest, zelo pomembna  je tudi izgradnja pločnikov in kolesarskih stez, nadaljevanje izgradnje protipoplavnih rešitev in nasipov na reki Hudinji vse  do Arclina,  celovite ureditve pa je potrebno tudi pokopališče z mrliško vežico.

 

Z vsako pridobitvijo želimo  ljudem omogočiti  boljšo kakovost življenja.  Eni nas pri teh korakih podpirajo in spodbujajo, drugi, k sreči je teh manj, pa ne morejo iz svoje kože, da ne bi zase iskali koristi. Pri tem ne pomislijo, da postavljajo  pod vprašaj ne samo svoja,  ampak tudi sredstva davkoplačevalcev, torej nas vseh. K večji kakovosti življenja pa v veliki meri pripomorete številni delovni člani različnih društev, organizacij, šole, obeh vrtcev, ki s svojimi  dejavnostmi bogatite življenje kraja in mu dajete utrip.

 

 

Pred vrati je zima in kakor vsako leto, bomo tudi v letošnji zimi skrbeli za prevoznost in posip cest. Pogodbe z orači smo že podpisali, tako da zdaj čakamo na sneg. Če bi ga lahko naročali, bi ga naročili eno  pošiljko pred božičnimi prazniki, ki bi zalegla tudi za novoletne in potem še eno v času zimskih počitnic. Ker pa to ni v naši moči, bomo upali, da bo zima prijazna.

 

K  prijaznemu obrazu zime naj narišem nasmeh z željo, da doživite mirne božično-novoletne praznike, leto 2012 pa naj bo prepleteno z zdravjem, mirom in trenutki, ki lepšajo življenje.

 

Lidija Eler Jazbinšek

 

 

 

.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.