Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Košarkaši OŠ Vojnik na državnem prvenstvu


ŠPORT

| |
28.01.2012      14:09
A A

Košarkaši OŠ Vojnik na državnem prvenstvu


Naša šola je na športnem področju zelo aktivna. Pri starejših deklicah se je naša ekipa uvrstila že v polfinale državnega prvenstva. Mlajše deklice pa smo se uvrstile že v polfinale področnega prvenstva.


Spoštovanje, zaupanje, trud - pomembni za  košarkaško ekipo OŠ Vojnik
Spoštovanje, zaupanje, trud - pomembni za košarkaško ekipo OŠ Vojnik
Deli:

Vsa tekmovanja se začnejo na medobčinskem prvenstvu. Pri starejših deklicah se je turnir izvedel na Ljubečni, kjer je naša šola osvojila prvo mesto v skupini in se s tem uvrstila v finale tega tekmovanja.

 

Naslednji krog je bil finale medobčinskega prvenstva, ki je potekalo na IV. Osnovni šoli Celje. Tam je naša ekipa, s prepričljivo igro in dvema zmagama, postala medobčinska prvakinja. Uvrstila se je naprej v polfinale področnega prvenstva, ki je potekalo v dvorani Golovec. Na tem turnirju je vojniška ekipa osvojila drugo mesto, rezultati pa so bili zelo tesni, saj je vsaka izmed treh ekip enkrat zmagala in enkrat izgubila.

 

Naša ekipa se je z veliko sreče uvrstila naprej v finale področnega prvenstva, ki je potekalo v Šmarju pri Jelšah. Tam je spet osvojila zelo dobro drugo mesto, ki si ga je po trdem boju res zaslužila. Z drugim mestom v finalu področnega prvenstva pa se je naša ekipa uvrstila v četrtfinale državnega prvenstva. V četrtfinale se je uvrstilo le 36 najboljših slovenskih ekip.

 

Letos zelo dobro pripravljena vojniška ekipa se je tudi v četrtfinalu izkazala. Boljši rezultat pa je dosegla tudi zato, ker je turnir potekal na domačem terenu, v naši šolski telovadnici. Bila je druga, a se je vseeno uvrstila naprej v polfinale državnega prvenstva. Torej med štiriindvajset najboljših ekip v Sloveniji, kar pa je za ekipo izjemen dosežek. Polfinale državnega prvenstva bo potekalo kmalu, takrat pa bo treba držati pesti, da bi se naša ekipa uvrstila še naprej v finale državnega prvenstva, ki bi bil res odličen dosežek.

 

Pri mlajših deklicah pa se je tekmovanje komaj začelo. Ekip je manj kot pri starejših deklicah, zato se je tekmovanje začelo kar s finalom medobčinskega prvenstva. Turnir je potekal na IV. Osnovni šoli Celje, kjer je naša ekipa osvojila prvo mesto in se s tem uvrstila naprej v polfinale področnega prvenstva.

 

Ob vsem tem pa ne smemo pozabiti na šolo. To lahko povzroča velik problem, saj usklajevanje treningov, šole in tekem ni mačji kašelj. A s trudom in pridnim delom se lahko izpolnijo vsi cilji, kar pa je tudi želja staršev in trenerjev. Ti nam stojijo ob strani v težkih in dobrih trenutkih. Pomembna pa je tudi podpora ekipe, ki je navsezadnje tudi zelo pomembna.

 

Spoštovanje, zaupanje, trud in trdo delo so pomembni za ekipo, kot je naša, saj le enotnim uspejo takšni odlični dosežki.

Patricija Petek,

učenka 7. razreda
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.