Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
8°C | 18°C
sreda, 15.10.2018
8°C | 15°C
četrtek, 17.10.2018
10°C | 19°C
petek, 18.10.2018
10°C | 19°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dr. Stanislav Lipovšek – zlatomašnik


VERSKE

| |
30.08.2018      16:33
A A

Dr. Stanislav Lipovšek – zlatomašnik


Jernejeva ali lepa nedelja, kot jo imenujemo, je bila 26. avgusta 2018 za Vojničane in še marsikaterega vernika s širšega slovenskega področja nekaj posebnega. Svojo zlato mašo, torej 50 let mašništva, je skupaj s sobrati, prijatelji in sorodniki slavil msgr. dr. Stanislav Lipovšek, celjski škof, doma iz Jankove pri Vojniku.


Msgr. dr. Stanislav Lipovšek, celjski škof, doma iz Jankove pri Vojniku je 50 let mašništva v svoji domači cerkvi,  slavil skupaj s sobrati, prijatelji in sorodniki.
Msgr. dr. Stanislav Lipovšek, celjski škof, doma iz Jankove pri Vojniku je 50 let mašništva v svoji domači cerkvi, slav...
Deli:

Ob 10. uri so v slovesni procesiji vstopili v cerkev zlatomašnik Stanislav Lipovšek, apostolski nuncij dr. Juliusz Janusz, mariborski nadškof metropolit, dr. Alojzij Cvikl, Andrej Glavan, novomeški škof, koprski škof dr. Andrej Glavan, murskosoboški škof dr. Peter Štumf, upokojeni linški škof Maximilian Aichen, upokojena škofa dr. Marjan Turnšek, dr. Franc Kramberger, ljubljanski pomožni škof dr. Franc Šuštar, Zlatko Koren, zagrebški pomožni škof Ivan Šaško, dr. Porfirije Perič, zagrebško-ljubljanski metropolit, dr. Nedžad Grabus, mufti islamske verske skupnosti, celjski paroh Milan Dudukovič, Aleksander Obradović, Savo Kosojević, Goran Šljivič, Leon Novak, Nazif Topus, Ibrahim Malanovič, islamska v. skupnost in še mnogi drugi duhovniki, ministranti in verniki. Tako velike množice verskih poglavarjev različnih verskih skupnosti v Vojniku še ni bilo nikoli. Prisotni so bili tudi drugi gostje, predstavniki KS, občine, društev, Gasilske zveze Slovenije …

Po procesiji je zlatomašnika pozdravil župan Občine Vojnik, ki je poudaril dobro sodelovanje z občino ter povedal, da imamo najboljšega škofa, ki pa je že prejel posebno občinsko priznanje. Prijazne pozdravne besede je namenil svojemu škofu tudi domači župnik Anton Perger. Nato se je začela sveta maša, pri kateri je apostolski nuncij prebral voščilo svetega očeta, v katerem je povzel zlatomašnikovo delo in sodelovanje med verskimi skupnostmi in skrbjo za duhovna opravila. Ob zaključku je zapel pesem Povsod Boga, ki jo pojejo tudi na Poljskem, kjer je doma, seveda v poljščini, tu pa jo je zapel z vsemi prisotnimi v cerkvi, kar je bilo posebno voščilo zlatomašniku. Slavnostni pridigar je bil dr. Alojzij Cvikl. Sveto mašo so nadgradili pevci Mešanega cerkvenega pevskega zbora sv. Jerneja in Forte ob spremljavi glasbenikov in orgel. Po slovesni sveti maši se je slavje nadaljevalo v Domu svetega Jerneja. Vsi govorniki so potrdili in poudarili zelo dobro sodelovanje. V popoldanskem času je škofa zlatomašnika čakalo čudovito srečanje s sorodniki, sosedi, prijatelji in duhovniki na domačiji v Jankovi. Dr. Stanislavu Lipovšku želimo vse dobro, veliko zdravja in duhovne veličine.


Tekst: Milena Jurgec

Foto: Andraž Purg
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 120
Izšla: 21.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
18.10.2018 | Ostalo
Meritve za osteoporozo
18.10.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica - Obdelava digitalnih fotografij 1. del
18.10.2018 | Tečaji in delavnice
Predavanje Jureta Seška: Misijonsko predavanje o Ukrajini
19.10.2018 | Tečaji in delavnice
Brezplačna delavnica Priprava na starševstvo
19.10.2018 | Tečaji in delavnice
Izdelajmo burek za vse generacije
20.10.2018 | Kultura
Koncert "Pa se sliš..."
21.10.2018 | Kultura
Zapojmo po domače, koncert
22.10.2018 | Ostalo
Pravljično ustvarjalna urica
23.10.201 | Ostalo
Izlet po Kozjanskem
25.10.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica - Obdelava digitalnih fotografij 2. del

Bodite prvi pri oddaji mnenja.