Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
14°C | 31°C
torek, 27.06.2017
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Poslovne

Deklaracija trajnostnega razvoja Savinjske ......


POSLOVNE

| |
03.06.2011      15:06
A A

Deklaracija trajnostnega razvoja Savinjske regije


31. maja so župani 31 občin Savinjske regije, med njimi tudi župan občine Vojnik Benedikt Podergajs in 16 drugih organizacij na območju Savinjske regije podpisali Deklaracijo trajnostnega razvoja Savinjske regije, kjer na 2301 km2 živi več kot 255.000 prebivalcev.


Deli:

Podpisniki Deklaracije trajnostnega razvoja Savinjske regije so se zavezali, da bodo družbeno odgovorno skrbeli za splošno blaginjo v regiji. Uspešnost regije bodo udejanjali z integracijo gospodarskih, družbenih in okoljevarstvenih ciljev. Pri tem bodo vključevali človeške vire s področij vladnih, nevladnih in gospodarskih akterjev. Naravne vire bodo upravljali vzdržno in okolju prijazno. S sonaravnim upravljanjem razpoložljivih kmetijskih, gozdnih, energetskih, gospodarskih in drugih virov bodo spodbujali samooskrbo regije. V svoje razvojne dokumente bodo vgrajevali načela trajnostnega razvoja in jih upoštevali tudi pri pripravah in izvajanju načrtovanih naložb.

 

Za zagotavljanje okoljevarstvenih naložb, za trajnostno in tehnološko prestrukturiranje podjetij bodo iskali ekonomske spodbude. Razvoj regije bodo gradili na etičnih načelih in regijo uveljavljali kot družbeni ekosistem. V svojem delovnem in bivalnem okolju bodo podpisniki deklaracije skrbeli za pozitivne družbene spremembe in za ozaveščanje soljudi.

 

Rezultate napredka trajnostnega razvoja regije bodo spremljali in vrednotili z izvajanjem dejavnosti v regijskem projektu »Savinjska regija – Ekoregija«. Spremljali in merili bodo Ekološki odtis Savinjske regije in ga z različnimi razvojnimi dejavnostmi postopno izboljševali tako, da bodo v procesne faze odgovorno vnašali standarde za dosego trajnostnega razvoja regije.

 

Razvojna agencija Savinjske regije bo kot nosilec zagotavljala odprtost projekta, ki temelji na vključevanju znanja, izkušenj in primerov dobrih praks projektnih partnerjev.

Odločenost, da razvojna prizadevanja prednostno in poudarjeno izvajamo z upoštevanjem načel trajnostnega razvoja, vidimo kot konkurenčno prednost Savinjske regije in občine Vojnik, ki v sprejeti Dolgoročni razvojni strategiji 2010 – 2020 določa vizijo: »Občina Vojnik bo s trajnostnim razvojem na vseh področjih omogočila sedanjim in prihodnjim rodovom kakovostno življenje z aktivnim vključevanjem v gospodarske in družbene procese okolja«.

Deklaracijo trajnostnega razvoja Savinjske regije so nosilci družbenega in gospodarskega razvoja simbolično sprejeli sicer že ob svetovnem dnevu Zemlje, 22. aprila 2011. S svečanim podpisom, 31. maja 2011, pa so se zavezali k izvajanju Deklaracije.

 

 

Povzela: Mojca Skale
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
26.06.201 | Šport
TEDEN ŠPORTA V FITNES CENTER VOJNIK
26.06.201 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
26.06.2017 | Ostalo
Ustvarim si filcano milo
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.